Як вибрати якісний матрац на ліжко для комфортного сну?

- Advertisement -

Здоровий сон — запорука доброго та бадьорого самопочуття кожної людини. Щоб нічний відпочинок був повноцінним, важливо подбати про впорядкування зручного та якісного спального місця. Особливу увагу потрібно приділити вибору матраца, який є невід’ємною частиною будь-якого ліжка. На сьогоднішній день цей атрибут представлений у дуже широкому асортименті, але, на жаль, далеко не всі вироби відрізняються високою якістю. Велика конкуренція між фабриками на ринку товарів для сну стала причиною того, що багато виробників з метою зниження вартості своїх товарів застосовують різноманітні дешеві технології. Йдеться про використання низькосортної сировини для виготовлення матраців, з’єднання деталей дешевим клейовим складом тощо.

Ціна та якість

ортопедичні матрациБагато товарів для дому, які мають доступну ціну, можуть успішно конкурувати з аналогічними дорогими предметами. Однак, на ортопедичні матраци ця теорія не поширюється або поширюється лише частково. Якщо виріб недорогий, це означає, що його виробництво знадобилися мінімальні витрати. Дешевий матрац не може бути якісним та зручним. Крім того, такий доступний варіант здатний нашкодити здоров’ю, а його регулярне застосування призведе до різних небажаних наслідків.

Дуже багато споживачів, які віддали перевагу недорогому матрацу, скаржаться на неприємний запах, що походить від виробу. Причиною такого явища є неякісний наповнювач і наявність клею, який замінює собою дорожчі та надійніші аналоги. Шкідливі речовини, що входять до складу виробу, часто викликають головний біль, нудоту, алергічні реакції і навіть астму. В результаті люди страждають від безсоння та інших проблем зі здоров’ям, не підозрюючи, чим вони спровоковані.

Намагайтеся не купувати найдешевші та бюджетні матраци – вони не прослужать вам досить довго, і розчарування від покупки не коштуватиме заощаджених коштів.

Лікарі наполегливо не рекомендують купувати дешеві спальні поверхні з проклеєними шарами та поганим наповнювачем. Як бачимо, ціна в більшості випадків визначає якість. Проте, серед недорогих матраців можна знайти безпечні, якщо знати основні критерії вибору.

Альтернативні варіанти

Доступними та відносно якісними на сьогоднішній день визнані пружинні матраци, що мають механічне складання. У таких моделях основний блок з’єднується із наповнювачем за допомогою металевих скоб. Для здоров’я людини вони цілком безпечні, оскільки містять хімічних речовин. Виробляються як із повністю натуральних, так і із синтетичних матеріалів. Представлені в широкому асортименті, завдяки чому кожен може підібрати для себе оптимально відповідний варіант.

Сьогодні в на сайті magdek.com.ua інтернет магазину “Магдек” можна купити матраци, в яких шари скріплені спеціальним клеєм, що не виділяє токсичні речовини. При їх виготовленні суворо дотримуються технологій, що сприяють усуненню запаху клею. Але сьогодні дуже багато виробників порушують правила виробництва та в результаті випускають неякісний товар.

Дивний запах матраца може бути пов’язаний не тільки з використанням клею, але й із застосуванням синтетичного наповнювача. У дорогих матрацах начинкою є якісний пінополіуретан, латекс, кокосова койра та інші матеріали, які попередньо проходять ретельне очищення. Дешеві моделі мають стійкий запах гуми, що вказує на порушення технології виробництва або зберігання цих плитних матеріалів.

Неприємний запах згодом починають виділяти матраци з ватином, повстю або вовною – матеріалами, що зазнають ураження грибком і бактеріями. Крім того, перераховані наповнювачі легко вбирають різні оточуючі аромати. Радимо також утриматися від матраців з наповненням з кінського волосу або сушених водоростей через наявність живильного середовища для мікроорганізмів.

Критерії підбору хорошого матраца

При покупці матраца слід звертати увагу на ряд факторів, які свідчать про його якість.

  1. Наявність гігієнічного сертифікату. Документ є підтвердженням екологічної безпеки спальної поверхні.
  2. Кількість шарів наповнювача. У хорошому матраці начинка може складатися з 2—3 матеріалів, у якісному матраці також не буде наповнювача менш ніж 3 см з кожного боку пружинного блоку.
  3. Дивна блискавка на чохлі. Така деталь дозволяє вивчити наповнювач і встановлюється зазвичай лише на якісних виробах. матрац на ліжко

Важливо! Якщо матрац не має гігієнічного сертифікату, то навіть відсутність будь-якого запаху не може бути ознакою його безпеки.

При покупці товару на замовлення варто розуміти, що його доставляють безпосередньо з виробництва і тимчасова присутність легкого запаху клею є нормальною, оскільки виріб не встиг вивітритися.

Види наповнювача

Сучасні якісні матраци виготовляються з натуральної та синтетичної сировини. Внутрішня частина може бути виготовлена ​​з таких матеріалів:

  • кокосове волокно;
  • натуральний латекс;
  • пінополіуретан середньої або високої щільності;
  • меморіформ.

Койра кокосової пальми – це найкращий вибір для малюків, а також людей, яким рекомендується спати на твердій поверхні. Матраци з натуральним латексом екологічно безпечні та мають середню жорсткість, тому вважаються універсальними. Вироби з пінополіуретаном також визнані якісними, але при їх купівлі варто звертати увагу на запах, якого не повинно бути за визначенням. Окремо варто виділити наповнювач мемоформ, який є сучасним технологічним матеріалом, що має високі ортопедичні властивості. Їм начиняють переважно дорогі брендові матраци.

При покупці поцікавтеся у продавця, який постачальник м’яких матеріалів забезпечує фабрику продукцією, чи є на неї сертифікати, і як давно компанія працює у цій сфері.

Висновок

Щоб придбати надійну та безпечну спальну поверхню, необхідно уважно вивчити її склад та технологію виробництва. У випадках, коли матрац має клейові сполуки та дивний запах, слід поцікавитися наявністю сертифікату якості товару та переконатися, що він не містить токсичних компонентів та виготовлений з дотриманням усіх технологічних норм.

Для продовження терміну служби придбаного виробу рекомендується використовувати спеціальні чохли або непромокальні наматрацники, що оберігають його внутрішню частину від проникнення вологи та вбирання сторонніх запахів.

- Advertisement -
- Advertisement -