Поради по правильному вибору трубок для крапельного поливу

- Advertisement -

Поради по правильному вибору трубок для крапельного поливу

Важливим компонентом систем автополиву є крапельна трубка. На ринку в Україні можна знайти декілька різних видів цієї продукції різної якості, яка відрізняється товщиною стінок, відстанню між емітерами, витратами води і діаметром. У великому різноманітті цих комплектуючих важко розібратися непрофесіоналам, тому важливо ознайомитись з характеристиками цього обладнанням до його придбання.

Особливості використання крапельних трубок

Крапельні трубки відрізняються від стрічок більшою товщиною стінок і більш тривалим терміном експлуатації. Стрічки можна використовувати на протязі 2-3 сезонів. Трубки можуть служити вдвічі довше при правильному використанні – 5-6 років і навіть більше. Тому ця продукція більш затребувана під час створення систем зрошення у випадку вирощування кущів, дерев, багаторічних рослин.

Придбати це обладнання можна, звернувши увагу на наступні характеристики:

  • розміри ділянки;
  • його форма та рельєф;
  • різновиди рослин, які вирощуються на зрошуваних територіях.

Нерідко на присадибних ділянках садять рослини змішаного типу: дерева, кущі, овочі. В таких випадках варто створювати комбіновані системи, враховуючи потреби в воді кожного виду зелених насаджень. Незалежно від того, яке обладнання вибране, для збільшення терміну його експлуатації потрібно правильно організувати попередню фільтрацію рідини, яка буде поступати в систему.

Є два види крапельних трубок:

  • сліпі без отворів;
  • із вбудованими емітерами.

Сліпі мають гладкі стінки, їх товщина складає 1-1,3 мм. Діаметр – 12-20 мм. Отворів вони не мають. Найбільш часто використовуються вироби на 16 мм, яке оптимально підходить для територій невеликих розмірів і середніх, висаджених нерівномірно на різних відстанях один від одного.

Сліпі трубки використовують для прикореневого зрошення з доукомплектуванням садовими крапельницями:

  • компенсованими з фіксованими витратами води, потужністю від 2 до 4 л/год;
  • регульованими – витрати рідини регулюються в межах від 0 до 200 л/год.

Такий варіант дозволяє монтувати підвісні і прикронові системи поливу з використанням різних спринклерів.

Продукція з вбудованими емітерами випускається з товщиною стінки від 0,8 до 1,0 мм і діаметром 16 мм. Вбудовані крапельниці можуть розташовуватися на відстані від 10 сантиметрів до 1 метра і більше.

Витрати рідини для поливу по кожному отвору можуть бути різними, що залежить від конкретного виду трубки. Такий варіант часто застосовують для зрошення ґрунту в теплицях, на городах, в садах.

Вибрати оптимальний варіант для своєї присадибної ділянки можна на сайті компанії «Укрполив». Тут представлена продукція, перевірена часом, від потужних виробників цієї продукції, що гарантує її довговічність і ефективність роботи в різних умовах використання.

- Advertisement -
- Advertisement -