Як вписати барну стійку у дизайн кухні

- Advertisement -

Вже давно ми перейняли західну традицію робити на кухні барну стійку.

Найчастіше вона є звичайним столом для домочадців, тоді як на свята накривають великий стіл для запрошених гостей. Давайте сьогодні обговоримо, де і нащо краще мати барну стійку, з якого матеріалу вибрати стільницю і яких габаритів дотримуватися.

Барна стійка може стати чудовим елементом зонування простору. Легка та невагома, візуально приваблива, вона чудово впишеться у дизайн будь-якої кімнати, якщо правильно підібрати матеріали.

При винесенні балконних дверей у багатьох квартирах по обидва боки від утвореного широкого прорізу залишаються простінки. Одним із варіантів оформити цей простір — на межі балкона та кухні поставити барну стійку, яка б примикала до подібного простінку. В цьому випадку стійка має бути невеликих розмірів, щоб забезпечити вільне пересування по кімнаті.

Біля стіни.

Якщо місця в квартирі дуже мало, невелику барну стійку іноді розташовують безпосередньо біля стіни. Це може бути тут не дуже комфортно з тієї точки зору, що під час їди ви сидите рівно навпроти стіни, але у випадках, коли вибирати не доводиться, такий спосіб розташування меблів також має місце.

Яким має бути розмір барної стійки.

Ширина барної стійки — щонайменше 40 см. Саме такий розмір достатній для того, щоб розташувати на ній великого розміру тарілку. Якщо ж площа дозволяє, ідеальною шириною вважатимуться 50 см.

Висота найчастіше залежить від висоти стільниці на кухні і робиться відповідного розміру. Величезний плюс відповідних такій стійці барних стільців у тому, що вони практично завжди регулюються по висоті. Отже, будь-яка людина зможе «під себе» відрегулювати положення сидіння. Орієнтовна висота барних стояків від 85 см до 120 см.

Довжина барної стійки найчастіше продиктована двома показниками: фізичними можливостями приміщення та кількістю членів сім’ї. Найчастіше на кухні мають не більше 4-х стільців біля стійки, довжина якої не перевищує 200 см. Головне, щоб між барною стійкою і стінами або іншими меблями залишався прохід не менше 120 см.

Який матеріал вибрати для барної стійки.

  • Штучний камінь

Зі штучного каменю можна зробити і стільницю, і основу барної стійки. Цей матеріал має величезний спектр кольорів і текстур, тому він набув надзвичайної популярності. Якщо на стільниці в кухні у вас вже лежить штучний камінь, колір матеріалу для барної стійки рекомендуємо вибирати або такий же, або гармонійний з ним. Вартість такого матеріалу від 400 до 1200 $ в середньому за 1 м2 матеріалу.

  • Акрил

Для любителів дизайнерських експериментів підійде акрил. З цього нового матеріалу можна створювати унікальні форми, вигини, увігнутості та опуклості. Хоч скульптуру у формі бегемота, яка підтримуватиме стільницю вашої барної стійки. Тут уже питання фантазії і засобів, які ви маєте на подібний виріб. Особливо актуальною в попередні роки була тематика «космічних» інтер’єрів, де всі форми були обтічні.

  • Натуральний камінь

З натурального каменю найчастіше замовляють стільниці і на барну стійку, і на кухню одночасно. Матеріал бездоганний на свій зовнішній вигляд, унікальний, натуральний і тому дорогий. Крім того, натуральний камінь – а це може бути мармур, онікс або інші породи, дуже вимогливий у догляді.

  • Ламіноване ДСП

Цей вид покриття для стільниці найдоступніший. Велика палітра дизайну зовнішнього вигляду допоможе підібрати саме той, який вам найбільше до вподоби. Тут є всілякі імітації – каменю, дерева, однотонні покриття та дизайнерські принти.

  • Скло

Цей матеріал не можна назвати найпрактичнішим, проте його також використовую для оформлення барних стійок. Принадність скла у різноманітті кольорів і відтінків та чудовій здатності відбивати світло. Мінус — матеріал все ж таки холодний, що не дуже благотворно з погляду здоров’я для суглобів рук, і досить крихкий.

- Advertisement -
- Advertisement -