З чого краще будувати будинок

- Advertisement -

Багато людей, які бажають побудувати свій будинок, замислюються про основний будівельний матеріал, про їх переваги та недоліки.

Пріоритети для вибору у всіх є різні. Та й не існує матеріалів однозначно хороших чи поганих.

То з чого краще будувати будинок?

Для того, щоб підібрати будівельний матеріал, потрібно вивчити його переваги та недоліки.

Дерев’яний будинок

При будівництві дерев’яного будинку зазвичай використовують тесані колоди, профільовані бруски, оциліндровані колоди. Від характерних відмінностей дерева буде змінюватися і ціна.

До переваг будинку з дерева можна віднести екологічність матеріалу, приємні психологічні відчуття, міцну конструкцію житла, підтримку оптимального рівня вологості, економію засобів на фундаменті.

Недоліки: горючий матеріал, потрібна постійна обробка матеріалу від жучків та грибків. Дерево дає усадку та розтріскується. Вікна та двері можна вставляти лише через рік побудови. Винятком є ​​клеєний брус, який не розтріскується та не дає усадки, але має дуже високу ціну.

Будинок з цегли

Часто вибирають цеглу для будівництва заміського будинку. Конструкція з цегли приваблює своєю міцністю та монолітністю. Це є основними перевагами цегляного будинку. На відміну від дерева цеглу не потрібно обробляти спеціальними засобами від грибків та комах.

Цегляні стінки стійкі до вогню.

Мінуси у цегли також є. Для цегляного будинку необхідно витратити багато грошей і часу, щоб добре заглибити фундамент. Є ймовірність появи тріщин по стінах будинку, у разі сильного просідання ґрунту. Також до недоліків можна віднести дорожнечу у внутрішній обробці штукатуркою.

Будинок із газоблоків

У будівництві сучасних будинків стали використовуватися блоки, виготовлені з пористого бетону, наприклад, пінобетон, керамзитобетон, газобетон, полістиролбетон та інші. Плюс такого матеріалу є розміри піноблоків. Вони перевищують розміри стандартної цеглини, тому зводити стіни легше і швидше. Заощадити можна на полегшеному фундаменті.

Будинок з газоблоків

Мінуси у кожного виду блоків свої. Газосилікатні блоки добре вбирають воду, але стінки можуть потім потріскатися. Пінобетон погано реагує на часті перепади температур. Полістиролбетон є паронепроникним. У цьому випадку потрібно споруджувати додаткову вентиляцію. До загального недоліку можна зарахувати можливість придбання неякісного матеріалу.

Каркасний будинок

Каркасно-щитовий будинок будувати швидко та легко. Але теплий будинок, зведений за канадською технологією, може швидко перетворитися на легку та тонку конструкцію завдяки щурам та мишам. Вони проїдають пінопласт, що використовується як теплоізоляція. Сендвіч-панелі є неекологічним матеріалом.

Дізнавшись і зваживши позитивні та негативні сторони всіх матеріалів, можна вирішити, з чого краще будувати будинок.

- Advertisement -
- Advertisement -