Вибір саджанців зараз величезний, але вибрати їх не так просто. Давайте з’ясуємо, як вибрати хороші саджанці плодових дерев.
Які бувають саджанці плодових дерев? Всі саджанці діляться на 2 типи: з закритою кореневою системою, тобто, посаджені в контейнери і з відкритою кореневою системою, тобто, з голим корінням. У кожного виду є свої плюси і мінуси.
Саджанці з закритою кореневою системою. Плюси:
- добре розвинуті корені;
- швидко приживаються на новому місці;
- довго зберігаються;
- можна садити в будь-який час – з середини квітня до середини жовтня.
Саджанці плодових дерев оптом від компанії Яскрава – це різноманітні сорти плодових дерев зі смачними плодами для вашого гарного саду. Власний плодоносний сад став для багатьох справжньою мрією. Але з саджанцями від ТМ Яскрава він стане реальністю. Замовити саджанці плодових дерев можна на сайті yaskrava.com.ua, в розпліднику, крім безлічі декоративних рослин, представлено все розмаїття популярних плодових дерев: вишні, сливи, яблуні, черешні.
“Яскрава” – це компанія , яка являється найкращим гуртовим та дрібногуртовим інтернет-майданчиком. В компанії “Яскрава” можна придбати посадковий матеріал від провідних розплідників України, голландських та інших європейських виробників. В магазині компанії Яскрава сайт працює як професійний онлайн-маркет по продажі саджанців дерев, кущів плодових і декоративних, цибулин квітів та декоративно-листяних багаторічників.
Саджанці з відкритою кореневою системою. Плюси:
- великий асортимент сортів;
- коштують дешевше, ніж саджанці ЗКС.
Мінуси:
- довго не зберігаються – їх потрібно посадити якомога швидше;
- обмежений термін посадки – середина квітня або середина жовтня;
- гірше приживаються.
Де купити саджанці плодових дерев.
Саджанці плодових дерев користується великим попитом у дачників, а попит, як відомо, народжує пропозицію. Але, на жаль, хороших пропозицій мало. Щоб придбати дійсно якісний саджанець треба в першу чергу вибрати правильну торгову точку.
- Розплідники. Ось саме туди і слід відправлятися за покупками. Так, вони часто знаходяться за межами міст, туди треба їхати, часом далеко, але ми ж розуміємо, що саджанець – це майбутнє дерево, якому належить рости на ділянці довгі роки, і важливо, щоб це був саме той сорт, який ми хочемо! У солідних розплідниках за цим стежать, пересортиця там буває дуже рідко.
- Але пам’ятайте, що не все те розплідник, де на вивісці написано «Розплідник». Якщо перед вами розплідник, про який ви вперше чуєте, значить, вам туди не треба. Солідні виробники садивного матеріалу зазвичай на слуху.
- Спеціалізовані садові центри. Ось ті самі, де продаються тільки рослини і супутні матеріали. Це теж хороший варіант для покупок, але тут важливо вивчити етикетку на саджанці. Нам з вами потрібні вітчизняні виробники.
- Ринки. Нехай він навіть тричі сільгосп ринок – це не те місце, де варто купувати саджанці. Найчастіше ними торгують з машини або з імпровізованого прилавка. Що вам там продадуть – одному продавцеві відомо. Ось заради експерименту: підійдіть до такої торговельної точки, вивчіть етикетки і запитайте, чи є у них сорт, якого немає у вивченому вами асортименті. Якусь яблуню, яку вдень з вогнем не знайдеш. В більшості випадків продавець скаже: «Так є, на іншій точці, зараз принесу». І принесе. Перший-ліпший під руку саджанець. Тому що його завдання – прибуток. А перевірити сортність ви не зможете.
- Узбіччя доріг. Їдеш на машині на дачу, а тут продають саджанці. Зручно же! Зручно. Але що вам продадуть – ніхто не знає. Там взагалі ніякого контролю за продажами немає. Так що, якщо будете проїжджати повз таких торгових точок – проїжджайте мимо.
Як вибрати саджанці плодових дерев.
Оскільки саджанці бувають 2 видів, то і критерії вибору теж різняться.
Ідеальні саджанці з відкритою кореневою системою – дволітки. Однолітки теж хороші, але за умови, що у них розвинена коренева система. Але часто у продажу можна зустріти трирічні рослини. Виглядають вони солідно, масштабно і багатьом дачникам здається, що вони швидше дадуть урожай. Але це не так – чим доросліше саджанець, тим гірше вони приживається на новому місці, довше хворіє і часто і зовсім гине.
Визначилися з віком? Тепер уважно огляньте сам саджанець:
- розміри – ідеальна висота саджанця – 1,2 – 1,3 м, діаметр стовбура – не менше 1 см, довжина коренів – 20 – 30 см;
- коріння – вони повинні бути міцні, пружні, з безліччю дрібних корінців, якщо коренів мало, кора на них лущиться, вони явно сухі (3) – не беріть такий саджанець;
- кора – гладка і чиста – такою вона повинна бути, а якщо кора сморщена, на ній є рани, подряпини – це поганий варіант.
- бруньки – вони повинні бути щільні і зелені всередині.
Саджанці з ЗКС. Їх вибрати простіше. Першим ділом огляньте листя – на них не повинно бути плям, слідів та інших ознак хвороб. Саджанці плодових дерев і кущів оптом від компанії Яскрава – це різноманітні сорти плодових дерев зі смачними плодами для вашого гарного саду. Власний плодоносний сад став для багатьох справжньою мрією. Але з саджанцями від ТМ Яскрава він стане реальністю.
А потім вийміть саджанець з горщика. Якщо коренева система добре обплела земляний ком, значить, він зростає давно – це хороший варіант. А буває, що виробники саджають у горщики ледь укорінені живці або ж саджанці, щоб продати їх дорожче. У цьому випадку, якщо ви потягнете його за стовбур, він не вийде з грудкою землі, а просто з неї висмикнеться. Такі брати не варто.
Терміни посадки також залежать від виду саджанців.
Саджанці з ЗКС. Їх можна садити в будь-який час з середини квітня до середини жовтня. Але є нюанс. Середина літа часто буває спекотною. Тому, якщо ви садите рослини в липні, їх треба обов’язково притінювати і часто поливати. Якщо немає такої можливості, вибирайте інші терміни – садіть або до середини червня, або з середини серпня.