Основні параметри перфоратора

- Advertisement -

Відмінний перфоратор – це той, який працює день у день, роблячи отвори в цегляній кладці та бетоні. Так само, хороший перфоратор має бути універсальним інструментом, не тільки свердлити, а й працювати в режимі удару, виконуючи демонтаж та роботи з підготовки поверхонь.

Щоб вибрати правильний інструмент для роботи, подумайте про розміри та кількість отворів, які потрібно просвердлити. Чим більша робота вам належить, тим потужніший перфоратор потрібен.

Потужність двигуна

Вимірюється у ватах (Вт). Це показник номінальної вхідної потужності, оскільки на вихідну потужність перфоратора впливає дуже багато факторів, таких як діаметр і довжина оснастки, щільність матеріалу стін. Вихідна потужність у різних випадках не постійна.
Потужність моделей із SDS+ патроном починається від 650 Вт, професійні версії мають споживання від 750 Вт. Моторами від 1000 Вт переважно оснащуються середні перфоратори з вертикальним розташуванням двигуна та важкі моделі із патроном SDS-Max. В акумуляторних перфораторах береться за основу робоча напруга батареї у вольтах (В) та ємність акумулятора в ампер-годинниках (Аг).

Енергія удару

Як і більшість інструментів із ударним режимом роботи, перфоратори мають номінальну енергію удару. Енергія удару вказується в Джоулях (Дж) – що вище цифра, то сильніше поршень врізається в патрон. Показник варіюється від 2 до 21 Дж. У моделей з патроном SDS+ енергія удару від 2 до 3.5 Дж. Апарати з патроном SDS+ та вертикальним розташуванням двигуна можуть похвалитися 3.5 – 5 Дж. Перфоратори SDS Max мають більший діапазон можливих потужностей, від 7 до 20 Дж.

Швидкість

Номінальна швидкість вказується в оборотах за хвилину (об/хв), і в порівнянні з патроном дриля патрон перфоратора обертається повільніше: зі швидкістю менше 1000 об/хв і менше. Низькі швидкості обертання найкраще для цих типів інструментів.
Невелика швидкість обертання компенсується швидкими потужними ударами. Швидкість удару вказується в ударах за хвилину, зазвичай цей показник досягає 4000 ударів за хвилину і більше.

Діаметр свердління

Це один із найважливіших параметрів бурової машини, який необхідно враховувати при покупці. Інструменти з патроном SDS+ здатні працювати бурами діаметром до 32 мм та довжиною до 950 мм та буровими коронками до 100 мм.
Перфоратори SDS Max можна оснастити бурами діаметром до 52 мм і максимальною довжиною до 1200 мм, коронками буровими до 150 мм, або проломними бурами діаметром до 80 мм, довжиною 990 мм.

Джерело: магазин запчастин для електроінструменту Strument

попередня статтяУслуги манипулятора
наступна статтяКосарки Al-Ko
- Advertisement -
- Advertisement -