Як виростити чорницю на городі

- Advertisement -

Завдяки роботі селекціонерів, сьогодні можна виростити екзотичні та лісові рослини на присадибній ділянці й чорниці є такою рослиною. Все що необхідно зробити для збирання врожаю – це придбати якісний посадковий матеріал та обладнати грядку.

Які сорти чорниці підходять для вирощування в культурі

На прилавках спеціалізованих магазинів доступні сорти раннього, середнього та пізнього терміну дозрівання. Рання чорниця цвіте у травні, а плоди дозрівають у червні, пізні дозрівають наприкінці серпня – на початку вересня. Створені селекціонерами сорти вирізняються високим імунітетом, цінуються за високі дегустаційні якості.

Як виростити чорницю на городі

У каталозі компанії Agromarket представлені якісні саджанці різного терміну дозрівання за найкращою вартістю. Найбільш популярні сорти.

  • Блю Голд – високоврожайний сорт середнього терміну дозрівання, рослина високоросла, стебла досягають висоти 120 см. Плоди дозрівають наприкінці липня, вони мають темно-синю поверхню та солодку м’якоть. Урожайність дорослої рослини сягає 10 кг.
  • Блю Кроп – морозостійкий, урожайний сорт середнього терміну дозрівання. Ягоди великі, до 2 см у діаметрі, врожайність сягає 7 кілограмів. Висота дорослої рослини досягає 100 см.
  • Ерлі Блю – сорт раннього терміну дозрівання, ягоди дозрівають поступово, мають солодкий смак із незначною кислинкою, приємний аромат. Рослина високоросла, від 120 см і вище, протягом вегетаційного періоду формує велику кількість пагонів. Плодоношення стабільне, з кожного куща збирають до 5 кг ягід.
  • Патріот – високоврожайний сорт із соковитими, солодкими ягодами, урожайність сорту досягає 7 кг, кущ компактний, висотою до 100 см.

Детальніше ознайомитися з описом сортів та придбати саджанці пропонує магазин Agromarket, а про те, як виростити культуру йтиметься далі.

Як виростити чорницю

Найголовнішою умовою при вирощуванні чорниці та для одержання високого врожаю є правильна підготовка грядки.

Чорницю висаджують на родючій, добре освітленій сонцем ділянці. Рослині потрібен ґрунт з кислою реакцією від 3,5 до 5,0 рН. На нейтральному ґрунті, чорниця ростиме, а плодоносити – ні. Для створення кислого середовища застосовують хвою, річковий пісок, торф. Рослина добре відгукується на органіку, її потрібно застосовувати навесні та в період формування бутонів.

Посадку виконують навесні чи восени, при цьому готують лунки на відстані щонайменше 100 см друг від друга. Догляд під час вирощування включає регулярний, але помірний полив, внесення добрив, обрізку навесні.

- Advertisement -
- Advertisement -