Як підібрати потрібний РВТ для гідравлічних систем?

- Advertisement -

Якщо вам потрібна допомога при виборі РВТ, ви можете ознайомитися зі статтею на цю тему.

Сучасна техніка та обладнання в переважній більшості використовує гідравлічні системи, в яких без рукавів високого тиску просто не обійтися. Крім РВТ спеціального призначення, що застосовуються у специфічному обладнанні і техніці практично всіх сфер промисловості, основна маса гідравлічних рукавів йде на забезпечення надійної роботи гідравлічних систем техніки, що забезпечує життєдіяльність людини.

Як вибрати правильний рукав високого тиску і де купити? Рукава високого тиску (РВТ) пропонує компанія «Укр-Флекс», яка зарекомендувала себе надійним постачальником ПВХ, ПУ, промислових та гідравлічних рукавів. Щоб замовити рукава високого тиску треба перейти на сайт ukrflex.com.ua, тут в каталозі трубопроводів представлені тільки якісні рукави, які відповідають усім міжнародним стандартам якості виробництва. Компанія «Укр-Флекс» являється ексклюзивним імпортером рукавів високого тиску від перевірених виробників.

Використання рукавів високого тиску.

Рукави високого тиску (РВТ) на сайті ukrflex.com.ua.
Рукави високого тиску (РВТ) на сайті ukrflex.com.ua.

Використання гідравлічних шлангів високого тиску дуже різноманітне. Це і шланги гідравліки на ескаваторі і рукава високого тиску на погрузчикові. Це трактори практично всіх моделей, комбайни,  тягачі, самоскиди, вантажівки. Імпортна техніка, що використовує в своїх гідравлічних трансмісіях (ходові передачі, гальмівні і кермові системи, управління силовими трансмісіями і т. д. ) РВТ зарубіжного виробництва (Volvo, Scania, Mercedes, MAN, Renault і багато інших).

Крім того, сюди можна додати силові трансмісії та інші гідравлічні системи навантажувачів, кранів, грейдерів і т. д. і т. п. Гідравлічні системи суден, потягів, гідроманіпуляторів, лебідок, пожежних машин і т. д. Список майже нескінченний, оскільки гідравліка сьогодні служить кращим і економічним рішенням багатьох технічних проблем. Невід’ємним компонентом гідросистем є саме РВТ.

Правильна експлуатація рукавів високого тиску.

Незважаючи на те, що гідравлічні рукави випускаються з великим запасом міцності, нерідко має місце неправильний вибір, що не відповідає умовам експлуатації і призводить не тільки до поломок і простоїв техніки/обладнання, але й до травмування працюючих на цьому обладнанні людей. Уникнути цього можна, жорстко дотримуючись норм, встановлених стандартами та положеннями експлуатації обладнання.

Важливе значення для тривалості роботи шлангів високого тиску має їх сумісність з робочим середовищем. Причому сумісним з середовищем повинні бути всі елементи РВТ (фітинги, металеві шари підсилення, зовнішній гумовий шар), а не тільки внутрішній шар, що безпосередньо має контакт. Це пов’язано з тим, що будь-які пошкодження, викликані хімічною реакцією в кінцевих з’єднаннях, неминуче призведуть до виходу з ладу гідравлічного рукава, а значить і зупинці устаткування.

Аналогічно слід дотримуватися рекомендованих виробником граничних температур експлуатації РВТ. Причому більшою мірою робота рукава високого тиску повинна відбуватися не при граничних значеннях температурного коридору, як нижніх, так і верхніх. Стан еластомеру, як і герметичність фітингових сполук знаходяться в прямій залежності від граничних температур експлуатації і часу роботи РВТ в цих умовах.

Так само сильно параметри, що визначають довговічність гідравлічних рукавів, залежать від гранично допустимого тиску. Тут слід враховувати, що використання рукавів високого тиску з внутрішнім діаметром, меншим, ніж потрібно для пропускання робочого об’єму транспортованого середовища веде до виникнення турбулентності, що призводить до збільшення внутрішнього робочого тиску та підвищення температури.

Саме робочий тиск може відрізнятися від запланованого через що виникають в гідравлічних системах імпульсних стрибків. Ці імпульсні навантаження неминучі і нерідко перевищують гранично допустимі для РВТ значення тиску. Тому гідравлічну систему необхідно протестувати на імпульсні навантаження з допомогою безінерційних електронних вимірювальних комплексів. І, виходячи з отриманих значень, підбирати гідравлічний рукав з потрібним запасом по допустимому робочому тиску.

Так само важливо стежити за зовнішнім шаром шлангів високого тиску. Незважаючи на значну стійкість синтетичної гуми зовнішнього шару до стирання, зіткнення з рухають механізмами обладнання призведуть до швидкого її зносу. Так само не безмежно стійка зовнішня оболонка РВТ до підвищених температур і впливу зовнішніх факторів, що вказується виробником в специфікації. При ризику виникнення граничних температур на рукав високого тиску краще заздалегідь обладнати захисною температуростійкою оболонкою.

- Advertisement -
- Advertisement -