Як підібрати колір штор до інтер’єру?

- Advertisement -

Вибір кольору штор має велике значення для інтер’єру.

За допомогою цього атрибута можна розширити або звузити простір, можна позбутися зайвих сонячних променів або ж додати кімнаті сяйва.

Важливо! Яскраві та теплі кольори допомагають додати світла, в той час як холодні тони штор зроблю кімнату більш спокійною і затемненою.

З чим поєднувати штори в інтер’єрі?

Строгих правил і обмежень з приводу вибору штор немає. Вони можуть зовсім ні з чим не поєднуватися або де, навпаки, повністю зливатися з інтер’єром. Поради, наведені нижче, допоможуть Вам визначитися з вибором кольору штор під інтер’єр.

Економна добірка обіцяє вибирати колір штор під колір меблів. Адже змінити інтер’єр в квартирі можна не вдаючись до обробки стін. Можна просто змінити меблі та штори і вуаля — нове інтер’єрне рішення готове.

Економний варіант штор. Штори під колір стін іноді можуть зливатися з фоном. Тут під монотонні стіни краще вибрати штори з орнаментом, а під візерунчасті стіни краще підібрати штори без малюнка, хоча це правило працює не завжди.

Штори під колір стін

Актуальний варіант добірки кольору штор свідчить, що можна підігнати забарвлення під колір фіранок самого великого предмета в інтер’єрі кімнати. Так, наприклад, можна поєднувати колір штор в спальні з кольором покривала на ліжка.

Колір штор під фіранки

  • Нейтральна підбірка кольору штор (пісочний, бежевий, кремовий) завжди буде актуальна, тим більше якщо інтер’єр розробляється самостійно.
  • Нейтральний колір штор.  Колірна зв’язка — прийом, де перегукується орнамент на монотонних шторах з іншими елементами декору.
  • Колірна зв’язка штор.  Вікно на першому плані. Такий варіант оформлення кімнати припускає акцентувати увагу на вікні і шторах, тут варто вибирати яскраві і не однотонні фіранки.
  • Монохромне оформлення. Тут штори повинні бути максимально близькими за тону до кольору кімнати. Не обов’язково вибирати колір повністю зливається зі стінами, можна взяти інший відтінок одного і того ж кольору або ж внести трохи орнаменту.

Поради та рекомендації

  • Стиль мінімалізму в кімнаті завжди можна розбавити шторами в квіточку, але головне не переборщити.
  • Маленькі приміщення слід обладнати малими шторами з мінімальною кількістю орнаменту і малюнка.
  • Складні фактурні гардини актуальні тільки для великих кімнат.
  • Чим яскравіше колір стін, тим спокійніше повинні бути штори.
  • Гра на контрасті зробить кімнату цікавою. Наприклад, коричневим стін підійдуть бежеві штори.
  • Чим простіше і менше штора, тим дорожче повинна виглядати тканина, з якої вона пошита.
- Advertisement -
- Advertisement -