Адже, незважаючи на те, що мода на них постійно змінюється, є кілька основних принципів, яких варто дотримуватися.
Правило двох кольорів + колір акценту
Головний постулат цього правила: підбираючи колірну гаму для інтер’єру, насамперед виберіть два основних відтінки, один з яких стане нейтральним і домінуватиме, а другий, буде яскравішим, і доповнюватиме перший. І коли головні два кольори обрані, можна приступати до вибору кольору, за допомогою якого будуть розставлені акценти.
Наприклад: домінуючий колір – сірий, доповнює – білий, акценти – у зелених тонах.
Порада: При поєднанні кольорів, враховуйте, що найкраще гармонують кольори, суміжні за діапазоном або навпаки, протилежні.
Правило колірного колеса
Ось уже багато років при створенні гармонійної кольорової гами, дизайнери в усьому світі орієнтуються на так зване колесо кольорів, яке є путівником по підбору найбільш вдалого поєднання кольорів.
Згідно з ним, ідеальна колірна гармонія існує між кольорами:
– які розташовані в одному секторі (або між відтінками одного кольору)
– які розташовані навпроти один одного
– які розташовані у вершинах вписаного у коло рівностороннього трикутника
Правило індивідуального підходу
Досить часто спостерігається спроба точного повторення інтер’єру, що сподобався, з журналу, що за фактом є головною помилкою. Звичайно, брати за стандарт зразок реалізованого інтер’єру можна, але вибираючи кольори для оформлення кожної конкретної кімнати, важливо виходити з її індивідуальних особливостей. Більш того, за допомогою теплих і холодних кольорів можна майстерно скоригувати недоліки, які є у вашому випадку.
Наприклад, теплі відтінки допоможуть наблизити стіни дуже великої кімнати і зробити її більш затишною, а холодні – здатні візуально збільшити маленький простір.
Тобто, вибраний колір – це не просто майбутній настрій вашого будинку. Колір можна і потрібно використовувати так, щоб саме ваше приміщення зорово збільшувалося або зменшувалося, створюючи ілюзію простору або зменшення простору. Від цього слід відштовхуватися в першу чергу.
Правило повторення
Якщо говорити про оформлення кількох кімнат у квартирі чи будинку, то їхня спільна ідея зовсім не стосується точного повторення стилю або обраного одного колірного рішення.
Достатньо повторення одного з кольорів або певної ідеї в оформленні, що в результаті створить цілісне сприйняття житла, а також відчуття гармонії та комфорту.
Як варіант, колір аксесуарів у спальні, може повторювати колір стін у вітальні, а колір меблів у вітальні може перегукуватися з текстилем у передпокої.
Порада: Якщо ви вагаєтесь з вибором відтінку, який візуально з’єднає відразу кілька кімнат, але при цьому не перетягне всю увагу на себе, зверніть увагу на універсальний білий колір. Він не лише гармонійно вписується майже в будь-яку колірну гаму, а й освіжає простір.
Втім, є й радикальніші рішення. Наприклад, можна пофарбувати підлогу/стелю у всіх кімнатах в той самий колір або пустити вздовж стелі по всій квартирі однаковий кант.
Важливо! Особливу увагу слід приділити поєднанню квітів в однокімнатній квартирі, простір якої часто перевантажується речами. І це також треба враховувати!