Основні поради, як вибрати домашній текстиль

- Advertisement -

У дизайні інтер’єру важлива кожна деталь. І домашній текстиль тут грає велику роль.

Якщо ви запитаєте дизайнера, як легко зробити домашню атмосферу затишнішою, будь хто вам відповість: за допомогою текстилю! Інтер’єрний текстиль – один з найбільш доступних і ефективних дизайнерських прийомів, завдяки яким можна перетворити простір, не витрачаючи багато часу і грошей. І дуже важливо розуміти, як домашній текстиль і інші деталі будуть поєднуватися між собою, і який сенс будуть вносити в інтер’єр.

Як зробити затишний інтер’єр за допомогою домашнього текстилю? Про це на сайті slk.kh.ua новинного порталу «Слобідський край» опублікована стаття, домашній текстиль використовується не тільки для прикраси будинку, але і з практичної точки зору. На мультимедійному сайті «Слобідський край» регулярно публікуються новини компаній, тут завжди багато цікавих і корисних статей.

Основні поради, як вибрати домашній текстиль.

Про домашній текстиль, новини компаній на сайті slk.kh.ua.
Про домашній текстиль, новини компаній на сайті slk.kh.ua.

Яку роль грає текстиль в оформленні інтер’єру? Які види тканин використовують в інтер’єрі? Як використовується в оздобленні? У цій статті спробуємо у всьому розібратися більш детально. Текстильний декор використовується не тільки для прикраси будинку, але і з практичної точки зору. Використання текстилю обумовлене його перевагами:

  • Робить простір «завершеним». Без текстилю ремонт в приміщенні здається незавершеним.
  • Створює затишну атмосферу. Оточений подушками, ковдрами та фіранками, ви відчуваєте себе більш комфортно.
  • Перетворює приміщення. Одна і та ж кімната з різним текстилем буде виглядати абсолютно по-різному.

Роль текстилю в інтер’єрі важко переоцінити, тому, якщо ви хочете створити гармонійний простір, не забувайте використовувати текстильні елементи.

Які види тканин використовують в інтер’єрі?

Будь який текстильний дизайн починається з тканин, які в свою чергу бувають натуральними і синтетичними.

  • Бавовна

Екологічний склад, приємна текстура, зносостійкість, простота в догляді, великий вибір кольорів роблять бавовна ідеальним варіантом в якості текстилю для будь-якого приміщення. З натуральної бавовни шиються штори, наволочки, постільна білизна, виготовляються настінні прикраси, збирається меблі.

  • Льон

Як правило, текстиль з лляних волокон має натуральні відтінки – бежевий, сірий, світло-жовтий, жовто-зелений. Льон використовується для пошиття постільної білизни, декоративних наволочок, скатертей, занавісок.

  • Вовна

Цікава фактура має всі шанси стати акцентом в інтер’єрі. Покривала, пледи і навіть наволочки з пряжі доповнять спальню або вітальню. А натуральні килими служать набагато довше, ніж штучний текстиль.

  • Рогожка

Якщо ваша мета – створити у текстильному дизайні фактуру, близьку до бавовни або льону, але при цьому обрати більш практичну тканину, віддайте перевагу циновкам. Завдяки міцним волокнам полотно менше мнеться, його легше чистити і воно служить довше.

Серед великого вибору відтінків і фактур легко знайти підходящий для потрібного стилю інтер’єру. Рогожка підходить для будь-яких цілей: від оббивки меблів до пошиття наволочок.

  • Шеніл

Унікальна тканина: м’яка та фактурна одночасно. Шеніл дуже міцний, тому його найчастіше використовують у виробництві меблів. Хоча підійде і для штор або покривал.

  • Жаккард

Міцні, але вишукані тканини віддають перевагу любителі класичних палацових стилів. Нітрохи не гірше виглядає жакардовий диван і складні штори.

  • Флок

Один з небагатьох варіантів текстилю в інтер’єрі, фактура якого досягається не шляхом плетіння, а за допомогою напилення ворсу. Завдяки цій технології матеріал не боїться кігтів і часто використовується в квартирах з тваринами. Підходить для оббивки, аксесуарів.

  • Гобелен

Особливе місце в списку текстилю займає ткане полотно з красивим малюнком. Шпалери були популярні в кінці 20 століття, але сьогодні вони знову вибухають в текстильному дизайні в якості оббивки або тканини для різних предметів (від подушок до покривав).

Як текстиль використовується в оздобленні?

Хочете внести родзинку в свій інтер’єр? Зверніть увагу на текстильні шпалери: звичайно, тканинні стіни не впишуться в будь-який інтер’єр, але у відповідній обстановці виглядають дуже гармонійно. Можна прочитати поради про текстиль в інтернеті. На мультимедійному сайті «Слобідський край» регулярно публікуються новини компаній, тут завжди багато цікавих і корисних статей.

Дивно, але текстиль – це не тільки килими і подушки. У деяких випадках використовуються тканинні шпалери і стелі. Оздоблення – швидше виняток, ніж правило. Головною складовою текстильного дизайну як і раніше вважається декор. Штори – завдяки тому, що ця деталь зустрічається практично в кожній кімнаті, в тому числі і у ванній, штори вважаються основою текстильного дизайну інтер’єру.

Ширми – одним з найстильніших способів зонування кімнати є перегородка. По-перше, її можна переставити або скласти. По-друге, ширма може бути абсолютно будь-якого дизайну, що спрощує поєднання з меблями, шторами, декором.

Дотримуйтеся балансу.

Квартира буде виглядати занадто строкато, перевантажене, візуально “шумно”, якщо кожна подушка, кожне покривало, рушник і навіть штори будуть прикрашені візерунками. З іншого боку, квартира буде “плоскою” і нудною, якщо цікавих візерунків не буде зовсім. Як і в будь-якій справі, тут важливий баланс. Якщо декоративні подушки з візерунком, значить від строкатого покривала варто відмовитися. Якщо скатертина однотонна, значить, до неї відмінно підійдуть серветки з яскравим візерунком.

“Живим” інтер’єр можна зробити і з допомогою контрастних акцентів. Прісним інтер’єр буде виглядати навіть тоді, коли ви додасте текстиль з візерунками і різними типами тканин. Все тому що в інтер’єрі не буде вистачати поєднання контрастних кольорів.

 

- Advertisement -
- Advertisement -