Омега-3 жирні кислоти: користь, особливості прийому, що потрібно знати?
Користь Омега-3 не викликає сумнівів. Експерти ВООЗ настійно рекомендують вживати продукти з високим вмістом цих жирних кислот дітям і дорослим для отримання добової норми. Їх багато в жирній морськй рибі, але набагато простіший спосіб поповнити їх запаси — приймати спеціальні харчові добавки, такі як Омега-3 риб’ячий жир.
Одним із самих відомих і ефективних джерел корисних жирних кислот є Омега-3 риб’ячий жир. Компанія Perla Helsa пропонує якісний Омега-3 риб’ячий жир на сторінці сайту https://perlahelsa.ua/category/omega-3, тут в каталозі можна вибрати натуральні та ефективні добавки для дорослих та дітей, які допомагають добре почуватися щодня. Для виробництва продукції Perla Helsa™ вибирається сировина з країн з високим рівнем екології, Омега-3 риб’ячий жир виробляють із риби дикого улову з Ісландії. Бренд Perla Helsa™ пропонує лише якісні природні продукти для здоров’я та краси, які мають найвищий ступінь біодоступності.
Чому корисно регулярно приймати Омега-3 риб’ячий жир.
Дізнаємося, що таке Омега-3, з чим пов’язана необхідність прийому, який впливає на наше здоров’я, які симптоми вказують на дефіцит, адекватні дози споживання і протипоказання, в яких продуктах міститься Омега-3. Поцікавимося також, у чому шкода знежиреної їжі, чому в списку вітамінів для вагітних обов’язково присутній Омега-3 і в рамках нашого міні-дослідження отримаємо відповіді на інші популярні питання про жирних кислотах.
Щорічно 3 березня відзначається Всесвітній день омега-3. Він був заснований у 2010 році доктором Кэролом Локком (Dr. Carol Locke) з метою підвищення обізнаності про користь жирних ЕПК (ейкозапентаєнової) і ДГК (докозагексаєнової) кислот – найважливіших видів омега-3 для людини, що не виробляються в організмі і обов’язково повинні поступати ззовні. Одним із самих відомих і ефективних джерел корисних жирних кислот є Омега-3 риб’ячий жир.
Омега-3 поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) – це будівельний матеріал для клітинних мембран і елементів нервової тканини. Добова норма омега-3 ПНЖК становить 950 мг. Корисні жири — невід’ємна частина здорового збалансованого харчування. Це джерело незамінних жирних кислот, які організм у достатній кількості не може синтезувати самостійно. Жири необхідні для підтримки функції клітин, виробництва енергії, захисту органів від пошкоджень, засвоєння деяких поживних речовин і виробництва гормонів. Жиророзчинні вітаміни А, D і Е, які беруть участь у нормалізації діяльності різних систем і органів, засвоюються за допомогою ПНЖК.
Дефіцит споживання омега-3 ПНЖК зустрічається приблизно у 80% населення в нашій країні. Причин цього може бути декілька: порушення харчової поведінки, незбалансованість раціону, заміна виробниками насичених жирів, транс-жирами, споживання яких безпосередньо призводить до розвитку метаболічного синдрому та ожиріння.
Існує три типу омега-3: ейкозапентаєнова кислота (ЕПК), кислота докозагексаєнова (ДГК) і альфа-ліноленова кислота (АЛК). Для підтримки всіх функцій організму особливо важливо стежити за високим рівнем ЕПК і ДГК.
Головний мозок практично на 60% складається з жирів і більшою мірою йому потрібні омега-3 ПНЖК, так як вони є частиною мембран клітин і сприяють передачі нервових імпульсів. Дефіцит омега-3 може негативно позначитися на інтелектуальних і пізнавальних здібностях людини.
Основними джерелами омега-3 ПНЖК є жирна морська риба: скумбрія, оселедець, лосось. Важливо те, що це повинна бути дика риба, а не вирощена на фермі, оскільки в останній з-за особливостей харчування міститься значно менше омега-3. У невеликій кількості ПНЖК містяться і в бурих морських водоростях, якими харчується риба.
Користь Омега-3 не викликає сумнівів.
«Для того, щоб отримати достатню кількість омега-3 ПНЖК, нам потрібно споживати 2-3 і більше порцій жирної риби в тиждень. Такого раціону дотримуються, на жаль, далеко не всі – лише близько 10% людей, що регулярно споживають рибу в необхідній кількості. Більш того, наш організм здатний засвоювати з їжі всього близько 5% поліненасичених жирних кислот. І далеко не у всіх ця здатність розвинена в достатній мірі. Ще одна проблема полягає в тому, що морська риба накопичує ртуть та інші важкі метали. Тому додатковий прийом омега-3 ПНЖК у вигляді добавок на регулярній основі рекомендований кожному, хто піклується про своє здоров’я.
При виборі омега-3 ПНЖК серед різноманіття, представленого в аптеках, експерт рекомендує звертатися, в першу чергу, до перевірених виробників, що зарекомендували себе на ринку. Обов’язково читати етикетку і показники ЕПГ і ДГК – чим вони вищі, тим більший вміст омеги в продукті.
На додаток до їх користь для здоров’я, омега-3 жирні кислоти, як правило, безпечні для більшості людей при прийомі у відповідних дозах. Важливо відзначити, що, хоча омега-3 жирні кислоти володіють численними перевагами для здоров’я, вони є лише одним з компонентів здорового харчування і способу життя. Різноманітна дієта, що включає велику кількість фруктів, овочів, цілісного зерна, пісного білка і корисних жирів, має вирішальне значення для загального стану здоров’я та доброго самопочуття. Крім того, регулярні фізичні вправи, управління стресом і хороший сон необхідні для оптимального здоров’я.