Навіщо потрібні пневмоциліндри, і де їх застосовують?

- Advertisement -

Пневматичний привід або пневмоциліндр — пристрій, трансформуючий тиск повітря в корисну роботу.

Пневмоциліндр — універсальне рішення для використання в середовищах, де є хоча б незначна небезпека появи пожежі від електрики. Пневмоциліндри з нержавіючої сталі широко застосовуються в харчовій промисловості, найчастіше на конвеєрах, змішувачах, в автоматичних лініях. Компанія «Спр-Енерго»  на сторінці сайту https://sprenergo.com.ua/pnevmotsylindry/ пропонує пневмоциліндри з нержавіючої сталі різних моделей. Основним видом діяльності компанії «Спр-Енерго» являється постачання елементів пневматичного пневмоприводу, в який входять чотири основні номенклатурні групи: фітинги, пневмоциліндри, пневмо-розподільники, блоки підготовки повітря. Замовити пневмоциліндри з нержавіючої сталі в компанії «Спр-Енерго» можна в каталозі на сайті sprenergo.com.ua.

Навіщо потрібні пневмоциліндри, і де їх застосовують?

Пневмоциліндр — універсальне рішення для багатьох типів обладнання, використовується, зокрема в таких сферах:

  • Транспорті: для відкриття дверей в автобусах, екстреного гальмування транспорту, підйому і опускання стріли крана.
  • Охороні здоров’я: підйом ліжок, нахил хірургічного столу під заданим кутом.
  • Важкій і легкій промисловості: в маніпуляторах, пресах, машинах точкового зварювання, затисках деталей.
  • В харчовій промисловості, найчастіше на конвеєрах, змішувачах, в автоматичних лініях.
Пневмоциліндри з нержавіючої сталі на сайті sprenergo.com.ua.
Пневмоциліндри з нержавіючої сталі на сайті sprenergo.com.ua.

Основні компоненти пневмоциліндра включають циліндр, поршень і шток. Циліндр являє собою порожню металеву трубку з отворами для входу і виходу стисненого повітря. Поршень рухається вперед і назад усередині циліндра під дією сили стиснутого повітря. З поршнем пов’язаний шток (виступаюча частина зовні циліндра) і, відповідно, поршень входить і виходить з циліндра, при подачі стисненого повітря.

  • Якщо пневмоциліндр односторонньої дії, то повітря треба подавати тільки на один отвір циліндра. Якщо перестати подавати повітря, то пружина всередині поверне поршень і шток у вихідне положення.
  • Якщо пневмоциліндр двосторонньої дії, то повітря для відкриття/закриття треба подавати на два різних отвори.

Сила поступального руху, створювана пневмоциліндром, пропорційна тиску стисненого повітря та площі поверхні поршня. Тобто, чим більший вагу треба пересунути, тим більший тиск повітря і діаметр поршня повинні бути.

Інші особливості:

  • Пристрій дешевий у виробництві, але вимагає більше зусиль для підтримки працездатності під час експлуатації. Головна вимога — підтримання оптимального значення тиску повітря. Для реалізації завдання використовується компресор.
  • Безпека. Пневматичне обладнання не здатне створити іскру, тому може використовуватися на небезпечних виробництвах.
  • Зручність. Конструкція проста технологічно, тому спрощується обслуговування.

На ринку представлені різні варіанти пневматичних пристроїв. Кожен підходить для реалізації свого завдання.

Основні види пневмоциліндрів.

Пневмоциліндри можуть бути класифіковані по ряду ознак. Основний тип руху. Лінійний рух — найпростіший варіант конструкції, яка застосовується в технологічних процесах. Рух може бути поворотним, з обмеженням кутового діапазону, а також обертальним.

Також продукцію можна класифікувати за функціональними можливостями. Найпростіший варіант — виріб односторонньої дії. Корисний ефект буде спостерігатися тільки під час першої частини роботи пристрою. Якщо береться продукція двосторонньої дії, ситуація змінюється. Корисний ефект спостерігається також при зворотному ході.

Пневмоциліндр – виконавчий механізм, який перетворює енергію стиснутого повітря в механічне переміщення. Серед безлічі виконавчих механізмів, у них різноманітна конструкція і широкий діапазон основних параметрів.

- Advertisement -
- Advertisement -