Що являють собою панелі для фасаду
Фасадні панелі – це окрема група будматеріалів, які мають схожий зовнішній вигляд, призначення та тип монтажу. Серед усіх відомих видів обшивки на місці фасадні панелі характеризуються кращим співвідношенням ціна/якість, дозволяючи здешевити будівництво та збільшити термін експлуатації будівлі. Як результуюче покриття вони використовуються в тому випадку, коли фасад обладнується навісною вентильованою системою. Режим природної вентиляції забезпечує надійний захист стін від конденсату, а також є чудовою тепловою та звуковою ізоляцією.
Фасадні панелі виготовляються у вигляді елементів різної товщини та габаритів, які з’єднуються спеціальними кріпленнями таким чином, що між ними не утворюються зазори для потрапляння вологи, сміття та пилу. В результаті виходить суцільна поверхня, яка точно імітує цеглу, дерево чи камінь.
Такий фасад виглядає красиво і дорого, при цьому обходиться набагато дешевше за обшивку з натуральних будматеріалів. Але це далеко не всі його переваги.
Плюси фасадних панелей та їх мінуси
Перед їх встановленням не потрібно проводити підготовчі роботи з вирівнювання та оштукатурювання стін, а сам монтаж можна здійснювати за будь-яких погодних умов.
Листи мають невелику вагу, тому їх можна монтувати на будівлі, які не витримують облицювання цеглою або каменем.
Вони зберігають властивості при будь-яких температурах, не бояться опадів, ультрафіолету, вітру та грибків. Тому їх можна використовувати в регіонах із суворим, вологим чи мінливим кліматом.
Такий сайдинг не горить, а деякі види фасадних панелей для обшивки будинку не плавляться, що дозволяє говорити про високу пожежостійкість обшивки.
Під неї дозволяється встановлювати утеплювач для збільшення енергоефективності будови та зниження витрат на опалення.
Покриття вимагає мінімального догляду (досить періодично змивати пил і бруд), а деякі різновиди здатні самоочищатися під дощем.
З недоліків можна назвати велику вагу певних типів плит, через що при їх монтажі необхідно посилювати стіни та залучати додаткову робочу силу. А також недоцільність використання в будинках зі складними архітектурними рішеннями та вигнутими формами – монтаж навісних конструкцій передбачає стандартні та рівні стіни великої площі.
Які бувають фасадні панелі та чим вони відрізняються
Щоб відповісти на питання, які фасадні панелі краще, слід ознайомитись з характеристиками матеріалу, з якого вони виконані. А потім вивчить питання наскільки доцільно їх монтувати на конкретній будові.
Види панелей за матеріалом виготовлення
Поліпропілен
Універсальний та високотехнологічний матеріал, інертний до зовнішнього природного впливу, стійкий до горіння, морозу, грибків та механічних навантажень. Порівняно з будь-яким натуральним аналогом такий фасад переможе у всіх «номінаціях», тому що не вимагає просочення, не боїться вогкості, просто в монтажі і коштує дешевше.
ПВХ
Найбюджетніший і популярніший варіант обшивки фасаду, що випускається в найширшому асортименті фактур. Порівняно з вініловим сайдингом, ПВХ-листи посилені ребрами жорсткості, що надає їм підвищеної міцності.
Метал
До цього класу належать усі вироби, виготовлені з оцинкованої сталі та покриті шаром полімерної плівки для захисту від корозії. Їх переваги:
- морозостійкість;
- негорючість;
- стійкість до температурних стрибків;
- висока міцність;
- легкий монтаж;
- сучасний вигляд;
- низька ціна.
Фіброцемент
Панельні елементи для обшивки фасаду з відмінними характеристиками, що складаються з цементу, целюлози та мінеральних наповнювачів. Вважаються найбільш екологічними та довговічними завдяки природним компонентам та високій міцності фіброцементу, який стійкий до будь-яких негативних впливів зовнішнього середовища.
За матеріалами: https://nasha-stroyka.com.ua/