Коли треба міняти акумулятор в автомобілі?

- Advertisement -

Основні ознаки того, що акумулятор на машині пора замінити.

Автомобільний акумулятор або АКБ – це «серце» автомобіля. При покупці нового автомобіля проблем з акумулятором немає – він справно заводить автомобіль в будь-яку погоду, думати про його існування автовласникові немає необхідності. Однак, у всього є свій термін служби – АКБ не виняток, тому акумулятор треба буде замінити. Купити сертифіковані та перевірені акумулятори можна на сайті aku.lviv.ua. Тут також можна вигідно обміняти старий акумулятор, перед продажом всі АКБ проходять перевірку на реальність заявлених параметрів.

Коли треба міняти акумулятор в автомобілі?

Купити акумулятори на сайті aku.lviv.ua.
Купити акумулятори на сайті aku.lviv.ua.

Від акумулятора живлення отримують всі електричні споживачі машини: фари, датчики, опалювач, підсвічування і т. д. Крім цього, основною функцією АКБ є запуск двигуна – тому іноді такі батареї називають стартерними. При повороті ключа в замку запалювання саме електрика від акумуляторної батареї приводить в дію стартер, який, у свою чергу, починає обертати колінвал і запускає двигун.

Стандартна автомобільна АКБ може без проблем служити 3-4 роки. Якщо стежити за її станом, вчасно обслуговувати, заряджати, то термін служби батареї може скласти 5-6 років. У рідкісних випадках АКБ служать довше – але це, швидше, виняток.

Як же дізнатися, коли пора міняти акумулятор автомобіля? Навіть зношена і стара батарея в теплу пору року легко справляється зі своїми завданнями. Однак, з настанням холодів Вас може чекати неприємний сюрприз. Морозним вранці Ви виходите до машини, повертає ключ у замку запалювання, а двигун ніяк не реагує. Ще вчора автомобіль заводився з пів-обороту», а сьогодні акумулятор виявився розрядженим «в нуль».

Згадайте, скільки йому років? Якщо більше 5 – то пора задуматися про покупку нового авто акумулятора. Перш ніж міняти акумулятор, потрібно бути впевненим, що з машиною все в порядку і проблема точно в ньому.

Взагалі точній термін служби акумулятора сказати неможливо, так як на нього впливає безліч факторів, таких, наприклад, як:

 • Середній пробіг за одну поїздку
 • Кількість днів, коли машина не їздить
 • Струм, що видається генератором
 • Споживаний струм стартером
 • Температурний режим, в якому експлуатується машина
 • Якими дорогами їздить машина і т. д.

Іншими словами, на термін служби акумулятора впливає практично все. Новий акумулятор може служити десятиліття, а може і не протриматися й року. Для продовження терміну служби акумулятора рекомендується:

 • Регулярно заряджати акумулятор
 • Не допускати розрядки акумулятора
 • Намагатися по мінімуму крутити стартер. Тут треба пояснити. Якщо Вам потрібно зупинитися і хвилину почекати, краще залиште машину заведеною, а не глушити її і через хвилину знову заводите
 • На механіці, при запуску вичавлювати педаль зчеплення
 • Стежити за станом клем і періодично їх чистити.

Невеликий відступ. По-перше, вихід з ладу акумулятора – природний процес, і він неминучий. По-друге, ремонт акумулятора на легковому автомобілі не доцільний. Робота акумулятора за розрядки і зарядки пов’язана зі складною оборотної хімічної реакцією. Це означає, що коли акумулятор заряджається, тобто машина працює з включеним двигуном, хімічні процеси в ньому йдуть в одному напрямку, а коли двигун заглушений в іншому.

У період, коли машина не заведена, ефіри, що входять до складу електроліту осідають на свинцевих пластинах. Чим більше таких кристалів осяде на пластині, тим менше площа контакту пластини з електролітом, а отже, тим нижче стає ємність акумулятора. Акумулятор буде розряджатися швидше, поки в якийсь момент не розрядиться на стільки, що ємності не буде вистачати, щоб завести машину.

- Advertisement -
- Advertisement -