Вибір каміння для банної печі

- Advertisement -

Яке блаженство попаритися у лазні. Після лазні відчуття польоту та легкості забезпечене. Головне у лазні – це жар печі. А гарної легкої спеки можна досягти, використовуючи каміння для банних печей. Для цього не підходять будь-які камені з вулиці. І до вибору каміння треба підійти з усією серйозністю. Камені для саун можна придбати за посиланням, гарантовано отримавши при цьому якість та безпеку.

Які камені підійдуть

Для лазні потрібні важкі міцні валуни, щільні, гладкі, округлі, діаметром 50-150мм. Камені мають бути однорідними за складом. У них повинно бути вкраплень інших порід. Навіщо такі тонкощі? Різні мінерали мають різну теплопровідність, тобто нагріваються з різною швидкістю, тому будь-які домішки можуть призвести до руйнування каменю при перепадах температури та вологості. Уламок каменю може вистрілити з величезною швидкістю, що може призвести до травми в парній. Адже там людина перебуває без засобів захисту.

Для лазні придатні камені магматичного походження. Тобто магма, яка застигла на різних глибинах земної кори. До таких мінералів відносяться базальт, граніт жадеїт та деякі інші породи. Як каміння для печей використовуються так звані голяки або котуни, зібрані на березі моря.

Перевірка якості

Перевірити якість каменів можна двома способами:

  • Розжарити камінь, а потім обдати його крижаною водою
  • Вдарити з силою каменем по каменю чи молотком.

Якщо в обох випадках каміння витримало випробування, то для банної печі вони підійдуть.

Укладаємо каміння в піч

Для укладання каменів у піч є свої правила. Камені виколюються в наступному порядку: на саме дно контейнера для каменів на третину висоти викласти найбільші, діаметром 130мм, у середині – середнього діаметра (близько 90мм), а на верхній шар йдуть каміння найдрібніші. Але не варто брати голяки діаметром менше 50мм, щоб вони не прокидалися на дно та не заважали проходженню повітря. Камені укладаються не впритул, між валунами залишається простір для циркуляції та вільного руху повітря. Часто в кам’яниці вертикально укладають чавунні чурки, вони також добре проводять тепло. Деякі власники лазень підкладають керамічні запобіжники високовольтних ліній. Камені треба щорічно ревізувати щодо сколів і тріщин. Взагалі бажано міняти каміння-голиші кожні кілька років. Тому що згодом у них теплопровідність знижується і з’являється ще неприємний запах, а це негативно впливає на якість пари.

- Advertisement -
- Advertisement -