Що таке інфрачервона тепла підлога, де підходить та як встановити

- Advertisement -

Електрична тепла підлога ще 10 років тому була рідкістю, а зараз є затребуваним інструментом для створення комфортних умов у приміщеннях. Окрім нагрівальних кабелів та матів широко використовується інфрачервона плівка. Вона актуальна в тих випадках, коли немає можливості робити стяжку або значно підняти рівень підлоги. Також плівковий обігрів підійде, коли треба максимально здешевити додаткове джерело тепла.

Тепла інфрачервона підлога використовується і як додатковий підігрів, і як варіант основного автономного опалення. Її можна облаштувати в квартирі і будинку, в офісі, у кабінеті лікаря, в дитячих навчальних та розважальних закладах, у примірочних, SPA-центрах, йога-студіях і т.д. Плівковий підігрів підлоги буде особливо доречний там, де неможливо використовувати килими через скупчення пилу, що може викликати алергію.

Тепла інфрачервона підлога фотоВона займає лише декілька міліметрів висоти, тож не впливає на відчуття простору в кімнаті. Якщо ж монтувати інфрачервону теплу підлогу під лінолеум, знадобиться додатковий шар фанери або OSB-плити, що підніме висоту буквально на 1 см. Під кахель таке теплове оснащення монтується рідко, тільки, якщо немає ризику потрапляння води на плівку. Наразі є саморегулюючі моделі, на які навіть можна трохи зайти меблями. В Україні великим попитом користуються термоплівки від виробників Profitherm, DEVI, Ratey.

Що це — інфрачервона тепла підлога?

Говорячи про інфрачервону плівкову теплу підлогу, варто розуміти, що це засіб для підігріва покриття і повітря майже у будь-яких приміщеннях житлового фонду, а також в офісах і на об’єктах комерції. Більшість виробників дає гарантію 5-20 років на термоплівку, оскільки вона є надійною та витривалою до довгочасного використання. ІЧ підігрів плівковою підлогою за умов дотримання правил монтажу є безпечним, економним, зручним та довговічним. В структурі плівки передбачені такі компоненти:

  • Карбонові нагрівальні елементи. Вони можуть мати вигляд смуг або сітки. Другий варіант зазвичай є саморегулюючим, тому він більш пріоритетний. Самое по цим лініям карбону й розповсюджується тепло.
  • Мідні шини. Вони мають дуже маленьку товщину, а завширшки складають 1 см. Розташовуються вздовж смуг по обидва боки у спеціальних «карманах». З карбоновими елементами не перетинаються.
  • ПВХ-оболонка. Вона оточує всі структурні компоненти плівки, слугує основою для маркування та розмітки для місць, де можна різати полотно. Крок для розрізання може бути різний — 15, 25, 40, 50, 75 см і т.д. В інших місцях робити надрізи не можна, адже це призведе до поломки термопідлоги.

Монтаж ІЧ термоплівки

Підлогу готують, а потім застилають термоізолюючий матеріал. Найкраще для цього підходить Isolin, а от фольгований алюмінієм утеплювач не можна використовувати. Щоб подати струм на плівку, використовують дроти із однією жилою, що має площу перетину 1,5 мм2. Підключення виконується паралельно. До жил дроти фіксують клемами типу «крокодил», а інші кінці за схемою об’єднують за допомогою клем ваго. Далі йде приєднання до терморегулятора, встановлення термодатчика і підключення до загальної мережі. Потім виконують тестування: струм йде по мідній шині, а від неї нагріваються карбонові елементи, причому цей процес протікає від центру до периферії. Якщо все добре, прогрів став рівномірним, немає пробою на землю, можна вимикати систему. Після її охолодження монтаж продовжують. Зверху плівку застилають поліетиленовим полотном, а вже потім виконують укладку ламінату або паркету. Якщо ж зверху має бути лінолеум, то спочатку фіксують панелі з фанери чи OSB, а вже зверху стелять підлогу гнучким покриттям.

Інфрачервона тепла підлога — переваги та недоліки

В мережі Інтернет доволі багато відгуків про інфрачервону теплу підлогу. Загалом в них користувачі описують такі переваги системи:

  • Легкий монтаж. З ним можна впоратися самостійно або з помічником, без втручання майстра. Весь процес займає 1-3 дні залежно від того, скільки приміщень треба обладнати підігрівом та яка їх площа.
  • Немає потреби у вирівнюванні основи. Достатньо прибрати пил та сміття, помити та просушити. Можна навіть виконувати монтаж на старе покриття, однак треба пам’ятати, що це вплине на висоту приміщення і загальну естетику.
  • Високий КПД: при закритті усього 60-70% площі кімнати можна забезпечити її ефективним основним опаленням.
  • Економне споживання електроенергії — близько 44 Вт за годину в середньому.
  • Екологічність — не дає небезпечного випромінювання та не виділяє шкідливі речовини.

Тепла інфрачервона підлога працює безшумно, не пересушує повітря та коштує дешевше, ніж інші види таких систем.

- Advertisement -
- Advertisement -