Рекуператор: ефективна вентиляція та економія на опаленні

- Advertisement -

Мікроклімат вдома впливає на наше самопочуття, настрій та навіть стан здоров’я. Тому дуже важливо подбати про якісну вентиляцію у своєму помешканні. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів вентиляційних систем, і один з них — це вентиляції з рекуператором. Про те, чи варто купити рекуператор, та які особливості мають вентиляційні системи з рекуперацією повітря, поговоримо в нашій статті.

Особливості роботи рекуператора повітря

Вентиляція з рекуперацією — це сучасна система, яка допомагає не лише забезпечити ефективну циркуляцію повітря в приміщенні, а й знизити витрати на опалення. Така вентиляційна система складається з теплообмінника, вентиляторів та решіток, через які забирається та подається повітря. Залежно від моделі, система може бути оснащена фільтром та нагрівальним елементом. Для поліпшення теплоізоляційних характеристик рекуператорів використовують матеріали з високими показниками теплопровідності, такі як алюміній, мідь або спеціальний пластик.

Працює вентиляція з рекуператором доволі просто. Принцип функціонування рекуператора полягає в тому, що він дозволяє повторно використовувати тепло з приміщення. Система рекуперує тепло з витяжного повітря та передає його до свіжого повітря, яке надходить в приміщення, тим самим підвищуючи температуру останнього. Це дає змогу знизити витрати на опалення до 50% в порівнянні з традиційною вентиляцією.

Додаткові переваги рекуператора повітря

Сучасні системи рекуперації (Prana та інші) — це не лише турбота про комфортну температуру в приміщенні та економія на комунальних платежах. Додатковими перевагами обладнання є:

  • Підвищення енергоефективності вашого помешкання. Поряд із якісними вікнами та надійним утепленням стін, рекуператори повітря значно підвищують енергоефективність житла.
  • Покращення якості повітря всередині приміщення. Рекуператор дозволяє ефективно очищувати повітря від шкідливих речовин та пилу, що є особливо важливим у великих містах з високим рівнем забруднення повітря.
  • Контроль рівня вологості вдома. Система забезпечує зменшення рівня вологості повітря в зимовий період та збільшення його влітку.
  • Додаткові опції. Зручність використання рекуператора підвищує можливість інтеграції в систему “Розумний будинок”, керування зі смартфону, “Нічний режим” тощо.

Використання рекуператора раціональне як взимку, так і влітку. Комфортний мікроклімат вдома, оптимальна температура незалежно від погоди за вікном та чудове самопочуття — переваги, які ви отримуєте.

- Advertisement -
- Advertisement -