Штори для вітальні

- Advertisement -

Вітальня є одним із головних поміщень у квартирі.

У вітальні сім’я проводитиме всі сімейні свята, дружні посиді та просто тихі вечори у колі друзів та близьких.

Вітальня має право виглядати розкішно, навіть урочисто. І одним із ключових акцентів у ній можуть стати штори. Їхнє значення складно переоцінити, адже вікна — це очі будинку, а штори — їхнє прикраса. Без штор кімната може виглядати незатишно та не закінчено. Але водночас, вибравши невдалі штори, вся кімната легко втратити свою чарівність та затишок. У такому випадку, вам потрібно знати кілька нескладних прийомів та правил, за допомогою яких, підібрати підходящі штори для вітальні не складе труднощів.

Стиль

Перше і головне правило – штори повинні бути співзвучні за стилем із приміщенням, в якому вони вивішені.

Незважаючи на те, що це правило здається тривіальним, багато хто вибирає якусь композицію зі штор та тюлю, яка окремо виглядає добре, але не підходить до конкретного інтер’єру, а значить — про штори потрібно думати одночасно з плануванням усього проекту.

Часто трапляється, що питання зі шторами відкладається на потім через простоту рішення, що здається. І ось, коли вже закінчено весь ремонт, з’ясовується, що зрозуміти, які ж штори підійдуть до цієї меблів та цих стін, стає дуже складно. А тому не ускладнюйте собі життя і подумайте про штори заздалегідь.

Якщо ви створили гарний інтер’єр, штори можете вибрати дуже прості. Щоб не перевантажити всю обстановку надто урочистим настроєм. На фото нижче яскрава ілюстрація такого прикладу — гарний багатий інтер’єр і як штори використаний ніжний тюль, що струмує. Приголомшливий ефект – одночасно розкішно і ніжно.

Колір

Колірна гармонія – необхідна якість для всього, що нас оточує. Що ж стосується дизайну інтер’єру вітальні та штор зокрема, то тут потрібно пам’ятати про те, що штори – це логічне кольорове гами вашої вітальні. Якщо у вас в інтер’єрі є кілька яскравих кольорів, можете вибрати штори з орнаментом, в якому є кольори.

Також штори можуть стати гарним інструментом у вирішенні таких проблем, як темна мало освітлена кімната або квартира на першому поверсі, у вікна якої проникає мало світла. У всіх цих випадках темні штори ще більше темнітимуть кімнату, а от світлі, або різнокольорові яскраві штори навпаки не перешкоджатимуть проникненню світла всередину будинку і навіть додатково «освітлять» кімнату за рахунок яскравих або світлих відтінків.

На цьому фото ми бачимо, що кімната знаходиться в напівпідвальному приміщенні, але завдяки світлій кольоровій гамі та білим шторам вона не виглядає похмурою або темною.

Довжина

Це питання дуже актуальне, тому що часом складно зрозуміти, яка ж довжина штор краще підійде для вітальні. Однозначного правила немає, але ясно одне — довжина штор, насамперед, залежить від матеріалу та функцій кімнати. У вітальні вітаються довгі штори, так як укорочені доречніші для їдальні або кухні, де своєю довжиною вони створюють більш неформальну обстановку. Щільні важкі гардини повинні доходити до підлоги, максимум – “стояти” на підлозі. Якщо напуск більший, то матеріал почне давати некрасиві заломи, які зіпсують загальний вигляд вікон.

Останнім часом модними стають довгі штори, що лежать на підлозі, утворюючи гарні складки. Але цей прийом підходить тільки для штор з тонких м’яких тканин – шифону, шовку, органзи або ж для м’яких штор з бавовни.

Матеріали

Ринок тканин для гардин пропонує великий вибір. Серди їх усіма улюблений жаккард, ніжна бавовна – яка може бути щільною і жорсткою, або м’якою і ніжною, різні види шовку – від блискучого атласного, до дикої чесучі. Всі ці тканини дають волю вашій фантазії, тому вибирайте той матеріал, який підходить за фактурою, блиском і принтом саме до вашої вітальні.

Неймовірно гарні штори з принтами на різну тематику – квіткові орнаменти, візерунки дамаські, клітина і геральдика. Дуже хороший прийом при пошитті штор – ущільнений низ, завдяки чому штори красиво триматимуть форму і створюватиме красиву хвилю.

- Advertisement -
- Advertisement -