Будівництво даху
В першу чергу, будівництво даху, необхідно починати з проекту. Бажано, що б проектуванням займався фахівець, який допоможе з вибором типу даху і визначить весь обсяг будівельних робіт. Наступний важливий момент, це бюджет. Необхідно чітко розуміти, які кошти ви маєте. Виходячи з бюджету, можна планувати вибір будівельного матеріалу, тип конструкції і обсяг монтажних і додаткових технічних робіт.

Конструкція даху.

За типом конструкції виділяють плоску і скатну форму дахів. Скатний дах може бути односхилим, двосхилим і четирехскатним. Плоский дах, є найпростішою конструкцією. Такий варіант не вимагає великих фінансових витрат і не викликає складності в будівництві. Вибираючи скатний дах, слід визначитися варіантом такої конструкції і вирішити питання про наявність або відсутність горища.

Основою конструкції будь-якого даху є каркас. Роль каркаса грає кроквяна система, яка є опорою і несучим будовою. Вона утворена наступними будівельними елементами, це: крокви, лати, підкоси. Як матеріал для опори, використовують хвойні породи дерева. Деревина цих порід відрізняється міцністю і довговічністю, що забезпечує якість і надійність конструкції.

Монтаж даху.

Будівництво кроквяної системи починають з установки мауерлата, яка буде опорою. Далі до коньковому брусу кріплять крокви. Між ними, для стійкості конструкції встановлюють підкоси. Деревина, яка використовується в будівництві даху, повинна піддадуться хімічній обробці. Це захистить матеріал від гниття і продовжить термін експлуатації. Кожен елемент кроквяної системи кріплять за допомогою цвяхів і болтів.

Покрівля даху.

Наступним етапом в будівництві даху будуть покрівельні роботи. Після того, як вибудувана кроквяна система, приступають до покриття. Не слід обмежувати увагу в покритті даху. Покрівля, це перш за все захист даху і тим самим самого будинку від різних несприятливих факторів навколишнього середовища. Покрівельне покриття представлена ​​кількома шарами, кожна з яких виконує свою роль в захисті конструкції. Кожен шар розташований в суворій послідовності. На початку йде гідроізоляційний шар, за ним теплоізоляція, пароізоляція и контрообрешітка. Завершальним шаром буде вважатися дахове покриття, яке буде зраджувати зовнішній вигляд даху.

Типи покрівельного матеріалу.

В даний час існує декілька варіантів завершального покриття даху. Будівельні компанії пропонують великий асортимент покрівельного матеріалу. Великою популярністю користуються різні види черепиці. Найчастіше використовують керамічну черепицю, м’яку бітумну черепицю і металочерепицю.

Водостічна система даху.

Завершує будівництво даху, установка системи водовідведення. Тут потрібно правильно продумати в якому напрямку буде відводитися вода і потім вибрати з каталогу оптимальну систему для даху. Ця є додатковим захистом даху від проникнення вологи.