Бруківка або ажурні плити — що краще для проїжджої частини?

Бруківка або ажурні плити — що краще для проїжджої частини?

Бруківка

Ми вирішили зміцнити під’їзд до гаражу не тільки з практичних, а й з естетичних міркувань — завдяки цьому наша нерухомість просто виглядає краще. Найчастіше для цього використовують бетонну бруківку і ажурні плити. Ось коротке порівняння їх властивостей!

Переваги та недоліки ажурною під’їзної доріжки з плит

Чому варто вирішити обробити поверхню ажурними плитами?

— Це рішення однозначно естетичніше — між ажурним візерунком можна посадити траву.
— Їх буде простіше скомпонувати з іншим майном. Ми також можемо організувати плавний перехід між під’їзною доріжкою і галявиною.
— Ажурні плити краще відводять дощову воду — вона вбирається грунтом під травою.
— Нерівна поверхня з ажурним малюнком забезпечує краще зчеплення коліс взимку — тому ми не послизнемося при в’їзді в гараж.

Однак до їх недоліків можна віднести те, що плити набагато менш довговічні, ніж бруківка. При використанні легкової машини ми можемо цього взагалі не відчути. Однак досить, щоб на проїжджій частині стояла важча машина, і на їх поверхні відразу ж з’являться тріщини і відколи. Їх можна армувати бетонною основою, але це погіршить їх дренажні властивості.

Взимку також можуть виникнути складності при розчищенні снігу, тому що лопата зачепиться за ажурний візерунок, що у нас на це піде більше часу. До того ж ходити по ажурною плиті після дощу може виявитися як мінімум незручно — ногою знайти брудну поверхню нескладно.