Створюємо простий город — посібник для початківця садівника

Створюємо простий город — посібник для початківця садівника

Категорія: Овочі

Город в саду надзвичайно практичний. Крім того, що це дає нам необмежений доступ до органічним, здоровим і не містить хімікатів продуктів харчування, виробництво овочів пов’язано з низькими початковими витратами. З чого почати свою пригоду з городом?

Що потрібно пам’ятати при створенні городу?

Перш за все, нам необхідно продумати, наскільки великим повинен бути наш город і де його найкраще розмістити в саду. Овочі люблять сонячне світло, тому важливо садити їх на півдні, південному заході або південному сході. Добре, якщо вони не прилягають до високих деревах — вони не тільки блокують сонце, а й забирають з грунту поживні речовини і воду. По-друге, потрібно продумати планування клумби. У традиційній системі ліжка розташовуються рядами, і кожен ряд відділяється від інших мотузкою, прив’язаною до двох кілків. Наші клумби крім традиційного оформлення можуть бути виконані у формі прямокутника, квадрата або клумби. Крім того, не забудьте:

— завжди висівайте найвищі рослини ззаду — вони не будуть відкидати тіні на рослини, що ростуть спереду;
-, не кладіть овочі занадто щільно. Це змусить їх менше рости і зробить їх більш уразливими для хвороб. Не забувайте завжди дотримуватися рекомендацій на упаковці з насінням;
— розмістіть город поруч з водозабором — на великих площах регулярний полив може втомлювати;
— в важку і щільну грунт перед посадкою додати компост або торф, в пухкий грунт, швидко втрачає воду, додати трохи важкого ґрунту;
— систематично видаляти бур’яни;
— при влаштуванні городу вам знадобляться граблі, лопата, мотика для розпушування грунту, мотика для прополки, вилка і лопатка.

Рада експерта:

Варто використовувати принцип координованого вирощування рослин, що полягає в висаджуванні тих видів овочів або трав, які добре взаємодіють між собою. Така система ефективно захищає наші рослини від шкідників і хвороб, які не стерилізує грунт.