Кімнатні квіти після зими — про що пам’ятати

Кімнатні квіти після зими — про що пам’ятати

Категорія: Для кімнатних рослин

Зима, безсумнівно, послаблює наші рослини і робить їх більш сприйнятливими до всіх хвороб. Що робити, щоб стимулювати їх природні реакції зростання навесні, як стимулювати розвиток кореневої системи і як змусити наші квіти в горщиках знову зацвісти?

Основні принципи роботи після зими

Більшість рослин потрібно пересаджувати в нові горщики. Оптимальним моментом зазвичай є березень, період, коли вони закінчують свій зимовий спокій і починають період зростання. Це також момент, коли наші рослини можуть найкраще переносити стрес, пов’язаний з пересадкою. Пам’ятайте, що не всі наші рослини зажадають пересадки. Молоді екземпляри (віком один або два роки) потребують новому горщику, в той час як більш старі екземпляри не обов’язково. Останні можна пересаджувати кожні 2-3 роки, залежно від того, чи перевищує кореневий кому вже горщик. Однак після зими верхній шар грунту слід замінити компостом.

Варто подбати про регенерації коренів після пересадки рослин в нові ємності. Використовуючи відповідні стимулюючі препарати, ми повернемо життя пошкодженим або зламаним коріння.

Обрізаємо пагони рослин. Завдяки цьому вони будуть краще рости.

Ми покращуємо структуру ґрунту, удобрює її і додаємо мінерали, необхідні рослинам для росту. Квіткова грунт повинен бути рихлим і повітряної. Він також повинен мати хороший дренаж і адекватну циркуляцію повітря. Важливо, щоб в його склад входили торф’яної і перегнійної грунт. Ми також можемо додати в грунт для квітів керамзит, який, утримуючи воду, поліпшить вентиляцію коренів. Іншими цінними добавками до субстрату є, наприклад, активатор коренів, глина, гідрогель, кварцовий пісок, перліт і кокосове волокно.

Квіти, що вимагають сонячного положення, розміщують ближче до світла, а темні — в місцях, не схильних до сильного сонячного світла.

Ви це знаєте …?

Можна провести експеримент, щоб перевірити проникність горшечной грунту. Наповніть горщик землею і рясно полийте. Вода повинна негайно витекти на дно каструлі. Якщо це не так, варто змішати його з невеликою кількістю піску, перліту або гравію.