Як відлякати птахів з саду?

Як відлякати птахів з саду?

Якщо ми хочемо відмовити птахів від відвідування нашого саду або ділянки в сезон плодоношення, ми можемо використовувати кілька прийомів. Пластикові імітації хижих птахів, підвішені на гілках дерев компакт-диски (а також інші світловідбиваючі елементи) або повітряні кулі із зображенням голови великого птаха ефективно відлякують шпаків і горобців. У нашому розпорядженні також є спеціальні звукові відлякувачі. Однак, перш ніж прийняти рішення про них, переконайтеся, що вони не будуть заважати вашим сусідам або членам сім’ї.

Рада експерта

Не забудьте видалити репеллерамі відразу після збору плодів, щоб птахи не встигли до них звикнути. В іншому випадку при наступному дозріванні вишні або полуниці запобіжні заходи не подіють.

Також читайте, як позбутися від птахів на терасі і горищі.

Сітка — кращий захист від птахів

Найефективніший спосіб захистити фрукти від птахів — повісити сітку на крони дерев і чагарників. Його можна наносити безпосередньо на окремі рослини або поширювати на весь сад. Це рішення може виглядати не привабливо, але пам’ятайте, що це тимчасово. Дозрівання плодів займає 4-5 тижнів, а завдяки сіток врожаю буде набагато більше. При їх надяганні звертайте увагу на те, щоб не залишати зазорів, і вибирайте матеріал з мінімально можливою сіткою. Завдяки цьому ми будемо впевнені, що голодні і розумні пташка не протиснуться через щілини.

Як відмовити птахів від вживання фруктів

Якщо ми хочемо, щоб птахи були навколо нашого саду і допомагали нам боротися з попелицею, личинками і іншими паразитами, але як можна рідше їли вишню або полуницю, давайте посадимо для них спеціальні кущі. Фрукти, неїстівні для людини, але смачні для тварин (наприклад, тис, барбарис, бузина), можуть знизити інтерес птахів до наших фруктовим деревам.