Як створити зону відпочинку в невеликому саду?

Як створити зону відпочинку в невеликому саду?

Категорія: Універсальні

Грамотне розташування зелених насаджень за будинком дозволяє розділити господарські зони. Що таке зона відпочинку в саду і як її підготувати?

Що таке зона відпочинку в саду?

Ефективне облаштування зеленої зони навколо будинку передбачає поділ її на кілька окремих частин, тобто створення садових зон. У великих садах частіше зустрічається зона відпочинку, а в більш дрібних — компактна зона відпочинку і релаксації.

Зони відпочинку в основному покриті травою, іноді — піском. Тут має бути багато вільного місця, щоб господарі і гості саду могли розслабитися, пограти в футбол або бадмінтон, а також зайнятися спортом на свіжому повітрі. Садити фальц невигідно — їх легко пошкодити.

У невеликих садах зона відпочинку і релаксації — це та зона, де ми організуємо вечірки і барбекю. Ще ми виходимо сюди ввечері, щоб посидіти на садовій лаві з чашкою чаю і подихати свіжим повітрям. У великих садах цю функцію виконує розташована поблизу рекреаційна зона.

Яку траву сіяти в зоні відпочинку?

Якщо ми виділили в саду зону, яка буде використовуватися для відпочинку, варто подбати про відповідний газоні. Ніщо так не годиться, як трава, призначена для посіву на спортивних майданчиках. Однак потрібно пам’ятати, що він вимагає більш ретельного і більш частого догляду, ніж трава в іншій частині саду або перед будинком.

Трава, яку ми будемо використовувати для посіву на поле, повинна витримувати часту і значну обрізку, а також постійне витоптування. Цим вимогам ідеально відповідають такі види:

— райграс багаторічний,

— луговий.

На професійних полях вищевказані види трави займають 100% площі. У зоні відпочинку ми не зобов’язані відповідати таким строгим вимогам. Досить Окара наявний газон, позбутися від відмерлих фрагментів трави, розпушити грунт і засіяти готову трав’яну суміш: спортивну траву, райграс багаторічний або тонконіг між наявною універсальної травою. Останній крок — засипати все піском, перекидати і поливати.

Рада експерта

Майте на увазі, що навіть стійкі до витоптування трави не вічні. Якщо ми плануємо інтенсивно використовувати зелене поле — у вихідні або весь тиждень — давайте подбаємо про те, щоб трава встигла відновитися до і після цього періоду. Його життєздатність підвищиться при правильному догляді і правильному заплідненні.