Голова кліща залишилася під шкірою — що робити?

Голова кліща залишилася під шкірою — що робити?

При видаленні кліща може трапитися так, що ми випадково пошкодимо його, і частина його тіла залишиться в нашій шкірі. У цьому випадку будьте дуже обережні і ні в якому разі не намагайтеся стиснути голову кліща або вирізати простір навколо неї. Тоді ми можемо заразитися. Краще рішення — звернутися в найближчу медичну поліклініку, де лікар або медсестра професійно позбудуться залишків комахи і продезинфікують будь-яку ранку.

Можна кліща намазувати маслом?

Змащувати кліща вершковим маслом, щоб його було легше видалити з шкіри, — це древній метод, який до цих пір пропагують наші бабусі і старші дяді. Тим часом, це найгірше, що ми можемо зробити! Кліщ, на який було нанесено будь-яке жирне або отруйна речовина, починає задихатися і рвати всередині нашого тіла, що може привести до серйозних ускладнень. Якщо ми хочемо знезаразити укушенное місце, давайте зробимо це тільки після того, як паразит буде повністю знищений.

Чи варто звертатися до лікаря відразу після укусу кліща?

Укус кліща може бути пов’язаний чи не бути пов’язаний з високим ризиком розвитку серйозних захворювань. Однак, якщо ми успішно видалили паразита з шкіри і впевнені, що більше не заразилися, нам не потрібно відразу звертатися до лікаря. Однак слід уважно стежити за своїм здоров’ям не менше 2 тижнів. Якщо в цей період спостерігається тривожне почервоніння шкіри, незвичайна м’язовий біль або жар, слід проконсультуватися з терапевтом. Такі симптоми ні в якому разі не можна недооцінювати, але коли вони не виявляються, немає причин для паніки і побоювань за своє здоров’я.