Що робити, якщо нас вкусив кліщ?

Що робити, якщо нас вкусив кліщ?

Категорія: Шкідники

Кліщі можуть бути де завгодно — ви можете зловити їх під час прогулянки в лісі, на пікніку на лузі або навіть під час відпочинку у власному саду. Укус кліща може трапитися з нами навіть тоді, коли нам здається, що ми належним чином захищені. Давайте перевіримо, що робити в цьому випадку, щоб мінімізувати ризик захворіти.

Що робити при виявленні кліща на шкірі?

Перше, що ми повинні зробити відразу ж після того, як помітили у себе на шкірі кліща, — це якомога швидше його витягнути. Чим раніше ми це зробимо, тим нижче ризик розвитку одного з дуже серйозних кліщових захворювань, таких як хвороба Лайма або менінгіт.

Вивести паразита з організму — не складне завдання — у багатьох випадках це можна зробити голими руками, схопивши між великим і вказівним пальцями і потягнувши за осі проколу (як якщо б ми хотіли вивести кліща). Однак найкраще використовувати для цієї мети пінцет з м’яким наконечником — будьте обережні, щоб не розрізати кліща навпіл! В аптеці можна знайти безліч зручних пристосувань, таких як гачки і петлі, використання яких докладно описано в інструкції виробника. Вони особливо корисні для більш великих комах.

Після видалення навіть самого маленького кліща місце укусу слід продезінфікувати і обов’язково вимити руки водою з милом. Не забувайте застосовувати будь-які дезінфікуючі і знеболюючі тільки після видалення паразита, а після завершення процедури переконайтеся, що нас більше не вкусили.

Рада експерта

Кращий спосіб запобігти небезпечним кліщів захворювання — це захиститися від цих паразитів. Тому кожен раз перед поїздкою в ліс або на луг, де найчастіше годуються кліщі, вам слід обприскувати себе засобом від комах.

Про те, як захиститися від кліщів, можна прочитати тут.