Як запобігти повені і як оцінити ризик його виникнення?

Категорія: Утеплення фундаментів і підлог

У зонах, схильних до затоплення, варто приділити особливу увагу якості установки, а також профілактики та наявності пристроїв для усунення наслідків затоплення. Що варто пам’ятати?

Як запобігти повені і як оцінити ризик його виникнення?

Будинки без підвалу, обладнані важкої гідроізоляцією, найкраще працюють в заплавах річок. Найкраще, якщо будівля буде розташовано на найвищій точці даної ділянки, а житлова частина — на висоті над рівнем води, який може затопити територію — дані про це можна отримати, замовивши професійну водно-правову експертизу. Якщо ми знаходимося на стадії проектування будинку, варто подбати про те, щоб елементи електричної або газової інсталяції розташовувалися на верхніх поверхах, а не — як завжди — в підвалі.

Щоб уникнути затоплення слід ретельно ізолювати фундамент і стіни, не забуваючи також захистити клапани і елементи електричних і газових установок, розташованих внизу. Ми також можемо придбати спеціальні системи, що містять датчики повені, які при виявленні надлишку води автоматично відключають подачу води і зменшують наслідки повені.

Імовірність затоплення можна визначити. Для цього ми використовуємо карти небезпек повеней і ризиків повеней, підготовка яких стала юридичним зобов’язанням в нашій країні. Більшість з них знаходиться в одиницях місцевого самоврядування — вони зазвичай використовуються під час планів для розробки актів планування і визначення умов забудови. Також варто ознайомитися з розробкою планів управління ризиками повеней.

Також слід пам’ятати, що в даний час у багатьох районах, схильних до ризику затоплення, будівництво будівель заборонено або дозволено, але тільки за умови використання спеціальної конструкції, адаптованої до таких умов. Це пов’язано зі значним подорожчанням будівництва.

Ризик затоплення виникає і при проходженні по ділянці меліорації, яка забирає вологу з сусідніх будівель. Імовірність затоплення вище, коли грунт містить багато глини, тому що під час сильних дощів вода може накопичуватися на поверхні і, таким чином, затоплять найнижчі поверхи.

Рішення для зменшення наслідків повені

Якщо ви живете в заплаві річки, варто мати ефективні і поставлені водяні насоси та осушувачі. Перші дозволять залишкової воді стікати навіть до того, як вона досягне небезпечного рівня, а осушувачі полегшать видалення вологи і зменшать ризик заболочування і зростання грибків стін і стін. Вибираючи насос, зверніть увагу на його ККД, тобто скільки літрів води він може видалити за годину.

Також варто використовувати в профілактичних цілях спеціальні клапани і зворотні клапани, які допоможуть запобігти стік стічних вод назад в разі підйому рівня води. Засувки захищають водопровід, відрізаючи основну трубу, коли рівень води стає небезпечно високим.