Піскоструминне очищення газону — коли і як проводити?

Піскоструминне очищення газону — коли і як проводити?

Категорія: Універсальні

Якщо ми хочемо мати гарний, щільний газон, ми повинні використовувати відповідні засоби по догляду. Вони включають, серед іншого піскоструминне очищення газону. Давайте розберемося, що це за метод і як правильно його зробити, щоб ефект був задовільним!

Що нам потрібно для цього лікування?

Піскоструминне очищення — це не що інше, як розсипання спеціального піску по всій поверхні газону. Ключове питання тут — правильно вибрати піщану суміш. Основним компонентом таких препаратів є кварцовий пісок, в який можна додавати спеціальні речовини — наприклад, видаляючи мох або заповнюючи недолік певних мінералів в грунті.

Ми також можемо змішувати пісок з мелкоізмельченним торфом, порошкоподібною крейдою або компостом, щоб отримати одночасно два переваги. У разі піскоструминної обробки, наприклад, відмінно підійде сухий річковий пісок із зернами діаметром не більше 0,5-0,8 мм. Пісок слід рівномірно розподілити по всій поверхні раніше скошеного і сухого газону. Наостанок варто гарненько згрібати, щоб зайва суміш не залишилася на одному місці.

Коли потрібно шліфувати газон?

Для піскоструминної обробки газону немає певного терміну — ця процедура повністю не залежить від пори року. Проте, рекомендується робити це незабаром після того, як газон був очищений або провітрюється. Також варто подбати про те, щоб погода була сприятливою для піскоструминної обробки. До нього добре приєднуватися в безвітряний день — завдяки цьому пісок не розлетиться по всій території, а залишиться на своєму місці. Також краще перевірити прогноз погоди на наступний день — в ідеальних умовах на наступний день після піскоструминної обробки повинен йти дощ — тоді пісок добре проникне в структуру ґрунту. Піскоструминну очистку газону можна проводити один або навіть кілька разів на рік — в залежності від візуального стану газону і частоти його аерації.

Увага!

Піскоструминне очищення газону не рекомендується для дуже легких, сухих і піщаних грунтів, так як це може призвести до надмірного розпушування грунту. В результаті влітку грунт може гірше пов’язувати молекули води, що призведе до пересихання газону. Траву, що росте на схилах, не можна шліфувати, так як вона може сповзти.