Докази канцерогенності азбесту були накопичені в 1960-х роках

Листи, Гонт, Покрівельні мембрани, Стрічки і плівки, Конькова і конькова черепиця

Азбест — найпопулярніший покрівельний матеріал на рубежі 1960-1970-х років. В даний час він вважається шкідливим для здоров’я і систематично віддаляється з дахів різного типу. Роботи з азбестом дуже небезпечні, так як же їх робити, щоб не нашкодити нашому здоров’ю?

У нас в Польщі величезна кількість, що містять азбест. За оцінками, в ньому міститься близько 15,5 млн тонн продукції. Тільки покрівельний матеріал становить близько 1,5 млрд м². Пошкоджену асбестовую плитку можна знайти практично по всій країні.

Докази канцерогенності азбесту були накопичені в 1960-х роках, але він був заборонений як небезпечна речовина тільки 20 років по тому. У Польщі виробництво азбестових плит було припинено в 1998 році, а в березні 1999 року продаж азбестових плит була заборонена.

Однак систематичне і інтенсивне видалення азбесту було розпочато тільки в рамках державної програми, затвердженої в 2002 році. Його мета полягала в тому, щоб повністю виключити азбест з навколишнього середовища. Муніципалітети отримали фінансову підтримку, щоб допомогти людям видалити азбест з дахів. Згідно з ним, позбавлення від цього шкідливого матеріалу може бути навіть повністю профінансовано за рахунок державних коштів. Такі субсидії можуть стосуватися витрат, пов’язаних з його вивезенням, демонтажем, прийманням і знешкодженням.