Покрівельні матеріали, які бувають

Вибір і різноманітність, які надають покрівельні матеріали, дозволяють вирішити будь-яке завдання, пов’язану з конструктивними особливостями покрівлі будь-якого рівня складності. Головне, правильно вибрати матеріал в залежності від конструкції покрівлі, не допустивши при цьому помилки. Тільки в цьому випадку покрівля стане надійним захисником будинку на довгі роки.

 

 

До тих пір, поки будинок існує тільки в проекті, немає ніяких обмежень по вибору покрівельних матеріалів. Хіба тільки рахунок в банку може внести деякі корективи. Грамотний фахівець змінити проект, замінивши м’яку покрівлю на кераміку, наприклад. Це практично неможливо, коли ми маємо справу з уже готовим, реально існуючим будинком без скільки-небудь значних модернізацій кроквяної конструкції, оскільки від того, який тип покрівлі ми оберемо, залежатиме конструкція крокв — перетин, крок і спосіб кріплення. Для ефврошіфера буде досить досить легкої конструкції, для кераміки потрібні потужні крокви, а для м’якої покрівлі — суцільний настил з певним кутом нахилу.

 

 

Кути нахилу скатів даху сильно впливають на покрівельні матеріали. До кожного з матеріалів додаються технічні умови, в яких чітко обумовлений максимальний кут нахилу скатів. Металочерепиця може бути покладена в тому випадку, якщо нахил не менше як 14˚, в той час як керамічна черепиця допускає кут нахилу 22-23˚. Але є загальне правило для всіх покриттів — чим щільніше матеріал, тим менший нахил.

 

 

Під час підготовки проекту може бути запропоновано досить багато різних за складністю рішень. Це може бути як традиційна двосхила покрівля, так і більш складні, багатогранні конструкції, що передбачають купола, мансардні вікна складних конструкцій, арки і додаткові декоративні елементи. Тут теж діє загальне правило — чим складніше конструкція даху, тим еластичнішою повинен бути матеріал. Отже, щоб уникнути зайвих відходів для більш складних конструкцій краще підходять бітумні м’які покриття, в той час, як при досить простих конструкціях оптимально буде використовувати листові економічні покрівельні матеріали.

 

 

Застосовуючи дешеві популярні покрівельні матеріали, ми за замовчуванням погоджуємося на їх заміну максимум через 10-15 років. Переплативши, нехай навіть удвічі, можна встановити таке покриття, яке прослужить 80-100 років, при цьому не буде вимагати ні ремонту, ні особливого догляду. Так, Ондулін вимагає заміни через 10 років, бітумна черепиця через 50, а натуральну черепицю мінятимуть вже діти ваших правнуків.