Ідеї для будівництва: банна екзотика

Все важче уявити собі заміське житло без лазні: колод зруби встановлюють навіть на самих скромних за площею наділах. Що вже говорити про резиденціях, де сім’я проводить дозвілля круглий рік. Для землевласників ще до закладки фундаменту будинку стає метою номер один побудувати лазню У Самарі, Рязані, Твері і будь-якому іншому місті можна знайти і будматеріали, і готові зруби. Але якщо російська лазня вам набридла, і хочеться внести розмаїття в звичні водно-оздоровчі процедури, спробуйте екзотичний варіант.

 

Терми, хамами і фурако — мабуть, найбільш відомі з них з’явилися до нашої ери з лазень — греко-римські терми. Величезні за площею, з хитромудрими системами водоспадів і фонтанів, висячими садами, мозаїками і скульптурами, терми ділилися на роздягальню, кімнату з «озерцями» холодної і прогрітій води, парилку з піччю, приміщення для масажу і, звичайно, «серце» лазні — кальдаріум , наповнений вологою парою. Звичайно, такий «палац» на ділянці навряд чи вийде створити. Але якщо спробувати відтворити стиль терм в мініатюрі, то пам’ятайте: римська парна відрізняється чіткою геометрією, вона оброблена мармуром і мозаїкою, в ній багато декоративних елементів (наприклад, фонтанчиків), їй не чужа розкіш, але не переходить в химерність і помпезність.

 

Інший популярний і стародавній вид лазні — турецький хамам — нагадує античні терми, але зі своїм колоритом. Високі (близько 35 ° С) температури зустрічають відвідувача вже в приміщенні-роздягальні. Центр хамама — просторий зал з кам’яними лежаками і басейном. У давнину для розпарювання робили спеціальні ніші (від 70 до 100 ° С), але сучасний хамам, навпаки, вважається «нежаркій» лазнею: їх прогрівають до 40-55 ° С. Оскільки під хамами іноді перебудовувалися римські терми (а часом і храми інших релігій), традиції обробки зберігалися: мармур, камінь, мозаїка, світлі тони — ось основи турецької лазні. І зрозуміло, східний колорит.

 

Якщо зайвої розкоші не хочеться, а душа тяжіє до дерев’яної лазні, то можна побудувати аналог японської фурако — лазні-бочки. Розрахована на кілька людей, вона обладнується двома грубками (зрозуміло з нержавіючого металу), які встановлюються всередині і зовні. На дні бочки — спеціальні лави, щоб купаються моги прийняти зручне напівлежаче положення. Додайте до цього ароматичні масла і чашечку зеленого чаю після лазні — і ви точно забудете про втому, наберетеся бадьорості, це допоможе вам розслабитися.