Глива в домашніх умовах
 

У домашніх умовах гриб гливу можна вирощувати в поліетиленових мішках і на пнях. Цей гриб дуже добре і швидко росте, і не потребує особливого догляду. Метод вирощування в мішках хороший тим, що для нього підійдуть будь-які добре вентильовані і освітлені приміщення. Для цього достатньо купити грибницю гливи і встановити в приміщенні полки, на яких розміщуємо мішки з підготовленим посадковим матеріалом.

В якості підстави можна використовувати пшеничну солому, шкурки соняшнику або тирсу будь-яких листяних дерев. До матеріалу, який виберете для основи, додайте біоактиватор. Візьміть поліетиленові мішки, наповніть їх сумішшю і обдайте окропом (85-95 градусів). Після цього підвісьте мішки, щоб стекла вода і маса змогла охолонути.

Після всіх цих процедур можна сіяти міцелій (спори грибів). Сіяти потрібно з розрахунку: 0,4 кг міцелію на 10 кг основи. Краї мішка потрібно міцно зав’язати і зробити в мішку 5-6 дірочок. Потім ці мішки ставимо в тепле приміщення, де повинна підтримуватися температура в діапазоні від 16 до 24 градусів. Протягом 18-30 днів в них утворюються сплетення, в народі так звані грибниці, через які вміст мішка побіліє. Коли мішок стане повністю білим, його потрібно винести на світло.

Температуру знижуємо до 8-12 градусів. Світло 8-10 годин в день, вологість 65-80%. Перший урожай можна збирати через тиждень-півтора. Не чекайте, поки гриби перезріють, вони будуть неякісними (жорсткими і несмачними). Наступний урожай буде тижні через дві. Всього можна буде зібрати до 12 врожаїв, але найбільш врожайними будуть перші 3-5.

Коли зберете останній урожай, не поспішайте викидати вміст мішків, його можна використовувати як кормові добавки тваринам, так як там багато білка, або як компост. Другий спосіб вирощування — на пнях. Для цього в пні робимо дірки дрилем десь на відстані 10 см один від одного, кладемо його в чисту воду на кілька днів, потім витягуємо і дірки заповнюємо міцелієм.

Пень ставимо так, як він ріс (у вертикальному положенні) в затіненому місці, прикопавши на 15-20 см, і поливаємо водою, щоб пень ввібрав в себе вологу, так необхідну грибам. Грунт навколо пня краще розпушити. Перший урожай буде через два-три місяці. Він буде не дуже великим, так як міцелію потрібно добре прорости, але потім грибів буде все більше і більше. З одного пня за всі роки його плодоношення можна буде зібрати від 3-х до 8-ми кг грибів.