Типи реле тиску — який вибрати?

Типи реле тиску — який вибрати?

Залежно від типу перемикання контактів реле тиску може мати різні форми. Цей аспект визначає, коли датчик змінює положення контактів, а значить — коротке замикання. Це, в свою чергу, повинно викликати зміну існуючих процесів.

Залежно від цього фактора можна виділити пристрої:

автоматичний — в їхньому випадку коротке замикання відбувається в залежності від встановленого значення. Зазвичай цей тип реле тиску використовується в установках, де тиск повинен підтримуватися постійним;
з мінімальним скиданням — пристрій перемикає контакти при падінні тиску нижче певного рівня. Датчик використовується в установках, де падіння тиску може викликати небезпечну або аварійну ситуацію, а для відновлення роботи установки потрібне ручне перемикання;
з максимальним скиданням — контакти перемикаються при підвищенні тиску вище заданого значення. Таке реле тиску захищає установку від небезпечних ситуацій, коли тиск занадто сильно збільшується. Поновлення діяльності вимагає ручного втручання.

Крім того, можна виділити два типи пристроїв, що класифікуються за характером операційної системи. Обидва можуть використовуватися в приватних будинках.

Це реле тиску:

механічний — пристрій з більш простий механікою роботи, вважають його надійним. Він обладнаний механічним реле тиску, яке передає електричний імпульс тільки при заміні контактів. Додатково цей тип вимикачів може бути обладнаний вибухозахистом — необхідність її використання чітко визначена відповідними нормативними актами;
електричні — оснащені електричним датчиком тиску, а часто ще й дисплеєм, що показує поточний рівень тиску. Це пристрій вимагає додаткового джерела живлення, але в той же час дозволяє зчитувати значення і забезпечує більш точне програмування.

Останнє поділ — це тип підключення до електромережі. Зазвичай буває два типи пристроїв:

1-фазний — найчастіше зустрічається в одноквартирних будинках, використовується в класичних гідрофорних системах;
3-фазний — більш великий. Їх як і раніше можна використовувати в насосних агрегатах і бустерних котлах, але в той же час їх можна використовувати для управління більш великими насосними системами.

Конструкція реле тиску залежить, перш за все, від його типу і виробника, який його виробляє. Три пружини відповідають за три типи роботи, дві з яких використовуються для вищезгаданого управління.

Якщо пристрій оснащений електронною системою, воно також має вхід DIN, завдяки якому можна контролювати роботу даної системи. Зазвичай пристрої розраховані на низьку силу струму і відрізняються срібними контактами, покритими шаром золота.

Реле тиску — резюме

Реле тиску — один з незамінних елементів для функціонування більшості промислових установок, а також побутових. Вони особливо часто використовуються в теплових насосах, де вони є одним з найбільш важливих елементів, пов’язаних з їх безпекою і ефективністю.

Зазвичай вони зіставляються з певними наборами, що значно спрощує їх вибір. Однак, якщо це не так, досить перевірити стандарти на значення нижнього і верхнього тиску, а також тип з’єднань.

Кожен виробник реле тиску використовує своє маркування і символи. Однак пам’ятайте, що пристрій, який ви хочете купити, повинно відповідати стандартам, описаним в першому розділі. Тоді вам буде гарантована безпечна і ефективна робота реле тиску, а значить — впевненість у тому, що жоден системний збій не вислизне від вашої уваги. Орієнтуйтеся на пропозиції солідних виробників, які чітко визначають стандарти своєї продукції, а при необхідності не соромтеся запитувати думку фахівця.