Реле тиску — де воно використовується?

Реле тиску — де воно використовується?

Як тільки ви дізнаєтеся, як працює реле тиску, що це таке і які функції воно виконує, ви можете помітити, що воно найчастіше використовується в гідрофором, які є частиною водяного насоса. Однак це не виняткове використання реле тиску. Нижче ми представляємо деякі установки, в яких використовується реле тиску.

Гідрофори і водяні насоси

Найчастіше реле тиску використовуються в теплових насосах, доступних в одноквартирних і господарських будівлях. Тут вони можуть робити дві речі:

вмикання і вимикання насоса для ефективної роботи,
включення стану тривоги в небезпечній ситуації.

Перший приклад роботи зазвичай пов’язаний з самим функціонуванням гідрофором і випливає зі специфіки їх роботи. Насос запускається, коли тиск в резервуарі падає нижче певного рівня, зазначеного в заданих параметрах. Все це для того, щоб система працювала належним чином.

Друга дія пов’язане з функцією повідомлення про помилки. В цьому випадку виникає аварійний стан, і насос не працює в звичайному режимі — зазвичай харчування повністю відключається до ручного скидання налаштувань реле тиску.

Це може статися, наприклад, якщо система випадково розкрила герметизацію або якщо антифриз джерела тепла не підходить.

Системи вентиляції і кондиціонування, фільтрація повітря

У системах вентиляції та кондиціонування реле тиску зазвичай інформують про будь-які порушення. Пристрої підключаються перед і за вентилятором, кондиціонером або повітряним фільтром.

В налаштуваннях враховується перепад тиску, що виникає в результаті правильного функціонування цих систем. У разі коливання (в основному пов’язаного з падінням значення через налаштувань тиску) доступ до електрики відключається. В результаті пристрій перестає працювати і спрацьовує сигналізація, яка повідомляє про виникнення помилок.

У цій ситуації зазвичай потрібний ремонт кондиціонерів і вентиляторів. Якщо реакція була викликана реле тиску на повітряному фільтрі, в більшості випадків це означає, що сам фільтр потребує заміни. Однак іноді буває досить очистити його від випадкових забруднень, які можуть викликати неправильне показання тиску.

Побутова техніка

Реле тиску також використовуються в побутовій техніці, в основному в пральних або посудомийних машинах, тобто в системах, обладнаних Паскаля.

У цьому випадку операція трохи інша — вимірюється рівень води, споживаної приладом. Коли воно перевищує стан, вказане в налаштуванні реле тиску, всмоктування переривається і починаються подальші операції прання або промивання.