Колір в домашніх умовах — це не тільки естетика

Колір в домашніх умовах — це не тільки естетика

Категорія: Кольорові фарби, Барвники для фарб, Барвники для фарб

Колір в сімейному будинку визначає настрій, він візуально збільшує або зменшує кімнату і диктує загальний дизайн кімнат.

Багато хто мріє про світле будинку з білої оббивкою, кремовими покривалами, світло-бежевими килимами і білосніжними шторами. Білі стіни повинні стати прекрасним фоном для цієї недоторканою землі. Вибирати такі кольори можна тільки тоді, коли будь-коли набридають рахунки за прання і постійні зусилля з видалення плям. Звичайно, такий декор має сенс, коли наші діти дорослі, але тоді наші внуки будуть ставитися до будинку своїх бабусь і дідусів як до музею, де все недоторканно …

Досить популярне рішення — спланувати декор дитячих кімнат в різнокольорових відтінках і яскравому змішуванні фарб і візерунків. Як тоді влаштувати іншу частину будинку? Теж в веселих тонах або зовсім інше — залишивши барвистий анклав тільки для дітей? Найкраще знайти компромісне рішення, наприклад, пастельні тони, які порушують одноманітність і є альтернативою непрактично білому.

Якщо ви відчуваєте себе комфортно в нейтральних тонах, вам потрібно пофарбувати стіни миються або миються фарбами. Там, де білий колір недоцільний, наприклад, на диванах, покривалах, подушках і килимах — краще додати колір і залишити білий колір для штор і меблів, тому що перший можна випрати, а меблі — протерти в разі забруднення і пилу.

Розумним рішенням буде обклеїти стіни шпалерами, що миються, ніжний малюнок і кольори яких не будуть домінувати в усьому інтер’єрі і в той же час сховають шоколадні відбитки пальців, а не просто забарвлену стіну. Брудні плями також менш помітні на стінах, пофарбованих у техніці протирання. Також цей прийом добре приховує нерівності на стіні.

Ви можете навчитися вибирати кольору в своєму будинку, зібравши зразки матеріалів і шаблони фарб, а також вивчивши приклади в журналах по дизайну інтер’єру. Таке натхнення допоможе нам зрозуміти, які відтінки добре поєднуються один з одним і якими є наші особисті уподобання щодо кольорів.

Також варто знати кілька основних правил, пов’язаних з оптичним впливом квітів на інтер’єр:

— У темному інтер’єрі з невеликою кількістю сонячного світла білий або жовтий колір створять враження тепла і зроблять кімнату світліше.

— Холодні кольори, як і більшість відтінків синього, зеленого або фіолетового, створюють спокійну, заспокійливу атмосферу.

— Щоб невелика кімната здавалася більше, використовуйте при її оформленні світлі тони.

— Щоб великий простір було затишним, потрібно використовувати в ньому насичені і теплі тони (червоний, помаранчевий, коричневий, жовтий).

— Якщо ви хочете створити враження замкнутого простору, стеля слід пофарбувати в колір темніше стін. З іншого боку, стелю, пофарбований трохи світліше навколишніх стін, змусить кімнату здаватися вище.

— У світлому, пофарбованому в білий колір приміщенні, де меблі теж яскрава, варто порушити одноманітність, ввівши барвисті «плями» кольору у вигляді різнокольорових подушок, покривала, штор, кераміки або квітів.

— Довгу і вузьку кімнату, наприклад коридор, можна візуально розширити, пофарбувавши стіни і стеля в пастельні тони.

— У однотонної кімнаті стоїть порушити одноманітність, застосувавши цілу гаму відтінків. Наприклад, ви можете пофарбувати стіни і стелю в дуже світло-зелений колір, постелити на підлогу килим середньо-зеленого кольору і вибрати оббивку диванів і крісел темно-зеленого кольору з відтінком трави.