Як влаштована розумна квартира?

Як влаштована розумна квартира?

Технологія розумного будинку в першу чергу призначена для роботи без втручання користувача і в той же час дозволяє вам контролювати ситуацію в будь-який час. Що це означає? Розумний будинок автоматизує процеси, які є частиною повсякденних обов’язків. Виконує рутинні дії, про які зазвичай доводиться пам’ятати самим: включення і виключення світла, установка температури в кімнатах, включення сигналізації. Інтелектуальна будівля повідомить вам, що ви залишили відкритими двері або вікно, воно дистанційно відкриє двері гаража або почне нагрівати воду для ванни, поки ви ще на шляху додому.

В основі інтелектуальної установки лежать два елементи: програмне забезпечення та система датчиків і тригерів — перемикачів, замків, лампочок і т. Д. Всі пристрої спілкуються один з одним по дротову або бездротову мережу, постійно обмінюючись даними і командами для виконання певної дії. Деякі виробники дозволяють об’єднувати в одній мережі як провідні, так і бездротові пристрої. Обидві системи можуть виконувати будь-які функції, якими ви оснастите свій розумний будинок — якими будуть ці функції, залежить тільки від вас.

Провідна система — надійний і надійний спосіб підключення. Він не забиває домашню мережу Wi-Fi і найчастіше хитромудро заховано в будівлі, що дає естетичний ефект. На жаль, рішення про встановлення найкраще приймати при проектуванні будинку. Провід, за якими обмінюється даними система інтелектуального управління будинком, прокладені разом з електропроводкою. Так що якщо ви хочете уникнути відколів штукатурки, варто врахувати це питання на ранній стадії будівництва.

До недоліків провідний установки відносяться і переваги підключення без кабелів. Не потребує серйозних втручань в житлову забудову. Бездротові контролери підключаються до розетки або харчуються від батарейок. Однак зв’язок через мережу може бути менш надійною і може призвести до перевантаження домашнього Wi-Fi через великої кількості підключених пристроїв. Останнього можна уникнути, використовуючи один додатковий модуль: шлюз або міст WiFi збирає сигнал всіх датчиків і відправляє його на маршрутизатор у вигляді однієї смуги.