Скільки розеток з одного ланцюга — що написано в регламенті

Скільки розеток з одного ланцюга — що написано в регламенті

Монтаж розеток можна проводити просто так. Всі заходи, пов’язані з установкою електрики в будинку або квартирі, необхідно проводити відповідно до регламенту. Так скільки ж розеток може бути в одного електричного кола?

У правилах чітко вказано, що в одного ланцюга може бути не більше 10 розеток. Схема — це система елементів, що утворюють замкнене для електрики шлях, тобто кілька розеток в одній кімнаті, з’єднаних між собою і підключених до загального запобіжника. Однак бажано обмежити кількість розеток в одного ланцюга трьома, максимум чотирма.

Всі такі ланцюга підключені до плати запобіжників. Кожна ланцюг має власний запобіжник, а вся плата додатково захищена як мінімум одним УЗО і пристроєм захисту від перенапруги. Рекомендується описати окремі ланцюги на платі запобіжників, щоб ви могли легко ідентифікувати їх в разі несправності або необхідності відключити їх від джерела живлення.

Створення невеликих схем має кілька переваг:

зводить до мінімуму ризик серйозного збою,
в разі несправності немає необхідності повністю відключати живлення. Досить замкнути пошкоджену електричний ланцюг,
дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на окремі електричні пристрої,
дозволяє розділити окремі ланцюги для таких пристроїв, як електрична плита, посудомийна машина, пральна машина або сушарка.

Тепер, коли ви знаєте, скільки розеток в одного електричного кола можна знайти, у вас не повинно виникнути проблем з плануванням їх установки. Навіть якщо ви погано знайомі з електрикою, ви можете контролювати роботу найнятих вами підрядників.