Скільки розеток на кухні і скільки в кімнаті? Радимо, як розпланувати розетки в будинку

Скільки розеток на кухні і скільки в кімнаті? Радимо, як розпланувати розетки в будинку

Категорія: Монтаж, Електромонтаж, Розетки і з’єднувачі

Ви робите ремонт в квартирі і задається питанням, скільки розеток потрібно поставити на кухні, а скільки у ванній? Прочитайте статтю і дізнайтеся відповідь на це питання. Також ми порадимо, як їх спланувати, яку модель вибрати і кому довірити збірку.

Переходимо до наступних абзацах:
Установка електричних розеток — завжди пам’ятайте, що
Скільки розеток в одного ланцюга — що написано в регламенті
Як спланувати розетки будинку?
Скільки розеток потрібно встановити на кухні?
Скільки розеток у ванній повинно бути?
Скільки розеток в кімнаті потрібно спланувати?
Де будинку розетки? резюме

Вас оточує все більше і більше електричних пристроїв. Кожен день ви користуєтеся телефоном, кавоваркою, телевізором і холодильником. Щоб ви могли використовувати їх з комфортом, вам знадобиться як мінімум кілька розеток в вашому домі. Врахувати, як і скільки їх слід розміщувати, варто ще на етапі планування планування окремих кімнат і дизайну інтер’єру. Сьогодні ми порадимо вам, як правильно розпланувати розетки в домашніх умовах.

Установка електричних розеток — завжди пам’ятайте, що

Розетки є частиною домашньої електроустановки, яка повинна бути спроектована і виготовлена ​​відповідно до діючих правил. Так де ж в будинку кращі розетки? Враховуйте призначення кожної кімнати. На кухні зазвичай більше електроприладів, ніж в іншій кімнаті. Також в підвалі, гаражі або на горищі обов’язково знадобляться кілька розеток. Вони дозволять вам використовувати додаткове освітлення, обігрів або інші електроприлади.

Пам’ятайте, що розетки повинен встановлювати тільки кваліфікований електрик. Він вміє робити це відповідно до правил і безпечно. Якщо у вас немає досвіду або необхідних знань, не встановлюйте електричні розетки самостійно. Ціна такої послуги невисока, і вона може захистити вас від короткого замикання, ураження електричним струмом або загоряння.

У магазинах є безліч типів електричних розеток. Ось найпопулярніші з них:

З відкидною кришкою — зазвичай в герметичному корпусі. Вони призначені для використання в приміщеннях, де є ризик затоплення, наприклад, у ванній кімнаті.
З разрядником для захисту від перенапруг — призначений для підключення чутливих пристроїв або пристроїв, оснащених тонкої електронікою.
Чи безпечні для дітей — вони працюють тільки при вставленої вилці, інші предмети не викликають струм електрики.
З USB-роз’ємом — завдяки їм можна заряджати мобільні пристрої тільки за допомогою USB-кабелю, без зарядного пристрою.

Деякі пристрої живляться від 400 В і тому вимагають спеціальних розеток. Якщо, наприклад, ви плануєте встановити трифазну плиту, врахуйте це ще на етапі проектування і установки розеток. Завдяки цьому ви уникнете клопоту, пов’язаних з внесенням змін на більш пізньому етапі ремонту, коли, наприклад, плитка вже буде укладена.