Чому нас більше привертає імпровізований ремонт, ніж нова професійно зроблена дах?

Повна заміна покрівельного матеріалу зазвичай пов’язана з великими витратами і тривалим ремонтом. Як з’ясовується, іноді сама заміна — набагато краще рішення, ніж ремонт матеріалу, який зараз знаходиться на даху. В яких ситуаціях краще вибрати повну зміну покриття?

Кожна дах схильна до несприятливих зовнішніх факторів. Він старіє, а його ізоляційні характеристики погіршуються. Систематичний огляд, безумовно, продовжить термін його служби, але, на жаль, не позбавить від необхідності замінювати кришку.

Чому нас більше привертає імпровізований ремонт, ніж нова професійно зроблена дах?

Перш за все, це пов’язано з витратами. Кожен капітальний ремонт покрівлі вимагає захисту всієї конструкції від дощу, забезпечення утилізації демонтованих матеріалів і покупки нового покриття. Ця, в залежності від обраного нами матеріалу, варто досить багато! Однак з урахуванням додаткових витрат, які можуть бути викликані тимчасовим ремонтом, який лише на мить позбавляє нас від ремонту, масштаб вищевказаного проекту не здається таким вже великим.

Почнемо з огляду

Погано проведений побіжний огляд, проведений людиною без професійних знань, не дозволить визначити масштаби ремонту, який дійсно необхідно провести. Тому кожен раз ми повинні проводити його в присутності людини, який зможе правильно оцінити його стан. Незалежно від того, який ремонт ми плануємо, ми завжди орієнтуємося на наступні елементи:

— місця протікання покрівлі — ознакою цього є плями, які з’являються як на стінах, так і на стелі, пошкоджене місце зазвичай є результатом зламаною черепиці або гнутого листового металу,

— жолоб — ще один елемент покрівлі, який може вийти з ладу особливо після зими. Жолоби можуть бути, наприклад, порвані падаючим снігом або забиті — залиті листям, снігом, брудом. У другому випадку для відновлення їх працездатності досить кисті, в першому випадку буде потрібна допомога фахівця,

— кроквяна ферма — найчастіше несприятливі зміни по цьому елементу можна побачити на рушаться даху. При відвідуванні горища ми також можемо придивитися до кроквяної фермі — тоді все ушкодження, такі як тріщина або вигин, можна буде швидко помітити неозброєним оком.

Стан нашої покрівлі найкраще оцінить фахівець. Він помітить проблеми з вентиляційним простором, знайде місце витоку, оцінить надійність кроквяної ферми, наприклад, чи витримає вона вага нового покриття.

Як відремонтувати?

Звичайно, буває і так, що ремонту даху буває досить. Покрівельник може легко отримати доступ і замінити оклад і, можливо, усунути попередні проблеми з витоком. Буде аналогічно з плиткою. Якщо ми пошкодили тільки одиничні екземпляри, їх заміна буде незначною проблемою. На жаль, треба враховувати, що новинка може відрізнятися від тієї, що зараз стоїть на даху.

Ми також можемо поліпшити нашу зв’язок. Однак тут умовою проведення будь-якого ремонту буде можливість доступу на горище, який не використовується.

Швидше, не варто покладати занадто великі надії на ремонт сильно пошкодженої даху, яка протікала протягом декількох років. Не варто застосовувати герметизуючі склади на більших ушкодженнях поверхні. Це тільки тимчасове рішення, якою продовжили рішення про ремонт на кілька місяців.

Зазвичай дах можна ремонтувати скільки завгодно раз. Є одна умова: він повинен нести додатковий шар матеріалу. Крім того, відмовимося від ремонту покрівлі з металочерепиці, бітумної черепиці і азбесту. Також нас чекає розбирання при ремонті більшості окладів і перед ремонтом ізоляції і жорсткої обшивки.

Коли замінити?

Звичайно, коли, крім візуального зміни покрівельного покриття, ми також хочемо працювати над його більшою функціональністю. Під час заміни ми видалимо пошкоджені елементи покрівлі, а також перевіримо теплоізоляційний матеріал. Так само можна додати додатковий шар утеплювача, а зношений замінити на новий з набагато кращими параметрами. Під час заміни покрівлі ми також зможемо перенести мансардні вікна на інше місце. Це особливо важливо, коли поточне розташування вікон нас не влаштовує.

Капітальний ремонт — також кращий спосіб позбутися від грибка і змінити висоту мансарди або всю геометрію даху.