Навіть непримітний монтаж водостоків в нашому будинку слід добре продумати

Хоча установка жолобів здається відносно простий, під час цієї операції робиться багато помилок. Якщо водостічна система встановлена ​​неправильно, це може привести до появи непривабливих плям або, в гіршому випадку, до гниття фасаду нашого будинку.

Навіть непримітний монтаж водостоків в нашому будинку слід добре продумати. Якщо ми хочемо зберегти нерви і витратити зайві гроші, весь процес потрібно ретельно спланувати, щоб уникнути найпоширеніших помилок. Нижче наведені деякі упущення, яких слід уникати в цьому випадку.

Немає місця для теплового руху

Жолоби, особливо в Польщі, піддаються впливу екстремальних температур — від дуже високих влітку до дуже низьких взимку. В цьому випадку при їх установці пам’ятайте, що кожен матеріал «працює» по-різному при певних погодних умовах і ви повинні залишити його на своєму місці. Найкраще встановлювати жолоби на клацання, уникаючи приклеювання, зварювання або «жорсткого» монтажу. На жолобах деяких виробників ми можемо додатково зустріти так звані розширювальні лінії, в яких зазначено, як їх встановити, щоб вони могли «працювати» вільно.

Неправильне відстань між гачками

Правильне розташування спеціальних гачків має вирішальне значення для довговічності всієї установки. Гаки, що підтримують жолоби, повинні бути стандартно встановлені через кожні 50 см. Це дуже важливо, інакше вся установка з часом може деформуватися або просто тріснути під напором води, снігу або льоду.

Неправильна монтажна висота

Жолоби повинні бути на відповідній відстані від даху. Якщо встановити їх занадто високо, вода може промазати їх і бризнути на фасад. Якщо, в свою чергу, вони будуть встановлені занадто низько, вони можуть не витримати тиску снігу взимку. В ідеалі вони повинні просто трохи виступати за поверхню даху (як мінімум на половину їх ширини), щоб вода падала прямо в їх центр.

неправильне збирання

Будьте обережні при установці жолобів. Хоча все це не обов’язково має бути хірургічно точних, варто переконатися, що вони рівномірно обрізані і встановлені правильно. Все це також має бути чистим і без пошкоджень. При проектуванні системи ми також повинні не забувати зберігати відповідний нахил і підтримувати установку спеціальними гаками або монтажними вушками. При установці металевих водостоків на стики необхідно додатково нанести покрівельний силікон.

Низька якість матеріалів

Купуючи водостоки, ми повинні цікавитися їх якістю. В ідеалі він повинен бути схожий на довговічність покрівлі, тоді ми зможемо ремонтувати покриття нашого будинку разом із заміною водостічної системи. Також добре, що жолоби виготовлені відомим виробником і мають гарантію.

Після усунення найбільш частих помилок, пов’язаних з установкою жолоби, наша водостічна система повинна безвідмовно служити довгі роки. Якщо ми не збираємося віддавати збірку фахівцям, ми повинні подбати навіть про найдрібнішої деталі, щоб наша робота не була витрачена даремно.