Добре відома нам фанера — це, з одного боку, надзвичайно міцний матеріал

Добре відома нам фанера — це, з одного боку, надзвичайно міцний матеріал, а з іншого — пластичний. Завдяки цьому він широко використовується в меблів і будівництві. Як виходить популярна фанера?

По черзі розташовані шари дерева, кількість яких непарна, склеєні відповідним клеєм, дають нам фанеру, проте кінцевий ефект складається з різних дій, розтягнутих у часі. Для виробництва фанери використовуються наступні породи дерев: береза, сосна, бук, вільха і екзотичні породи. Спочатку деревина, нарізана на товсті колоди, протягом декількох годин піддається впливу води при температурі 50 ° C або пара (який триває набагато менше), завдяки чому вона стає досить пластичної.

Потім його очищають і готують до обробки овощечисткой — нарізають за розмірами цього пристрою. Робота лущильно верстата полягає в тому, щоб повернути колоди дерева і рівномірно розрізати довгі смуги шпону ножем — ця операція називається лущенням, звідси і назва пристрою, який її виконує. Наступним кроком є ​​сушка листів до вологості 18% за допомогою роликових або стрічкових сушарок. Якщо по закінченні цього часу в кожному з просохле шарів видно дефекти, під них підганяються більш дрібні ділянки шпону. На підготовлені панелі наноситься шар клею.

Залежно від властивостей кінцевого продукту ми розрізняємо два типи клею: водостійкий і сухий. Фанера — це композитний матеріал, тобто що складається з двох або більше компонентів — в цьому випадку не тільки деревина відповідає за якість матеріалу, але і клей, що зв’язує всі шари. Перший з цих типів клею є водонепроникним, але він не забезпечує захист від води для всієї фанери, яка, оскільки вона в основному дерев’яна, вбирає воду.

Склеювання відбувається за допомогою механічних пристроїв — тут найголовніше — міцний прес. Сформовані таким чином шматки фанери обрізаються і шліфуються, якщо останнє необхідно. Деревина, яка використовується для виготовлення фанери, буває двох видів — в цьому випадку більш тверда деревина буде покривати більш глибокі шари. Ви повинні знати, що фанера, якщо для її виробництва використовувалася деревина берези, є надзвичайно міцним матеріалом, який використовувався при моделюванні, а раніше в авіації для будівництва планерів. Стисла, тільки тришарова авіаційна березова фанера має товщину менш полумілліметра.

Більш товста фанера, наприклад, 15-міліметрова, корисна для більшості застосувань — через те, що їй можна надавати форму під впливом високої температури, вона використовується в меблевій промисловості, але не тільки. Без нього важко уявити будівельні роботи, а правильно просочений він використовується в суднобудуванні для споруди яхт.