Одна з найскладніших робіт при ремонті старого будинку – відновлення стін

- Advertisement -

Одна з найскладніших робіт при ремонті старого будинку – відновлення стін. Ось кілька порад, які допоможуть швидко і легко відновити старі стіни.

Проблеми з законом

Перш ніж приступити до будь-яких робіт, варто з’ясувати, чи не входить будівля в список пам’ятників. Це може бути пов’язано з певними обмеженнями, наприклад, з неможливістю виконати теплоізоляцію зовні будівлі. Дізнатися, чи є будівля пам’ятником, можна у відповідній для нашого регіону конторі охорони пам’яток.

Як зробити горизонтальну ізоляцію?

Волога – найнеприємніше явище при ремонтних роботах. У старих будинках горизонтальна ізоляція часто не передбачалася. В результаті волога з грунту проникала в верхні частини стіни, повільно руйнуючи цеглини і викликаючи пліснявий грибок. Щоб цього не сталося, слід виконати таку ізоляцію. Це непросто, тому що ми не можемо демонтувати будівлю і ставити його заново, це було б невигідно. На допомогу приходять дві технології.

– Для різання стін можна використовувати спеціальну пилку. По всій довжині стіни над рівнем кам’яного фундаменту прорізається вузька щілина, яку поступово заповнюють ізоляційним складом. Ми використовуємо його тільки тоді, коли в стіні немає металевих елементів, так як це може призвести до пошкодження пристрою.

– Ще одна використовувана технологія – це установка нікельованих ізоляційних листів. Спеціальний пристрій змушує листовий метал вібрувати з високою частотою. Завдяки цьому лист без проблем «врізається» в стіну. Ця технологія може бути застосована, коли фундамент знаходиться в один рівень, а цеглу укладені швом в одну лінію. Перед початком робіт необхідно просвердлити спеціальні контрольні отвори по всій довжині стіни. Їх використовують для перевірки ширини стику і можливості укладання утеплювача.

Як зробити вертикальну ізоляцію?

Коли ми виконуємо вертикальне утеплення старих будівель, найкраще використовувати готові препарати. Це прискорить роботу і дозволить ґрунтовно захистити фундамент від вологи. Для цього необхідно спочатку розкрити фундамент. У старих будівлях фундаменти в основному були кам’яними. Залізобетонний вінець тоді не застосовувався, категорично забороняється оголювати фундамент на відстані більше двох метрів. В іншому випадку ви можете зламати фундамент або навіть обрушити будинок.

Як видалити вологу?

Після того, як вертикальну та горизонтальну утеплення виконано, можна приступати до видалення вологи зі стін. Один з кращих методів сушки стін – електроосмос. Щоб висушити стіни таким методом, в стіну слід помістити електроди (на практиці це металеві стрижні, вбиті в стіну). Відстані між планками можуть варіюватися в залежності від товщини стіни і рівня вологості. Найчастіше їх ставлять через кожні 20 см. Потім стрижні з’єднуються між собою, розділяючи їх на дві ланцюга – верхню і нижню. Обидва ланцюги підключені до спеціального пристрою генерації струму. Волога змусить електрику текти через стіну, і молекули води будуть випаровуватися з неї.

Виконання внутрішньої ізоляції

Якщо консерватор не згоден утеплювати стіну зовні, її можна утеплити двома способами. Найпоширеніший метод – утеплення зсередини мінеральною ватою і гіпсокартоном. У старих будівлях також часто робили трехслойную стіну. Це дозволяє утеплити будинок в повітряному проміжку між двома шарами цегли. Для цього у внутрішній стінці слід просвердлити отвори, через які гранули полістиролу можна продавити під тиском. Якщо ми хочемо, щоб ефективність утеплювача була максимальною, найкраще просвердлити їх під стелею, тоді гранулят розіллється по всій поверхні стіни.

- Advertisement -
- Advertisement -