Світло повинен бути рівним – ви повинні знати

- Advertisement -

Міфи про висвітлення:

Світло повинен бути рівним – ви повинні знати, що світ не завжди і не обов’язково повинен бути рівним всюди, а тіні можуть мати позитивний ефект. Однак все залежить від того, яке місце в будинку ми висвітлюємо. Варто знати, що на кухні, крім загального освітлення, необхідно сильне, безтіньове освітлення стільниці. При приготуванні їжі потрібно менше зусиль для фокусування (що може викликати головні болі) і виключити ризик порізів, забитих місць і опіків. Однак в спальні або вітальні напівтемрява з виділеними з тіні лише деякими елементами інтер’єру створює приємну інтимну атмосферу.

Досить однієї лампи – знайте, що така лампа гарантує тільки загальне освітлення, яке добре доповнювати додатковими джерелами світла різного призначення, що значно підвищить комфорт роботи і відпочинку, а також дозволить створити настрій за допомогою світло.

Тепле світло працює в будь-якій ситуації – ви повинні знати, що це неправда, що добре освітлений інтер’єр наповнений теплим світлом. Нам не потрібне світло однакової інтенсивності і однаковій кольоровій температури для кожного виду діяльності та часу доби. Варто знати, що прохолодний світло (5000-6500 К) буде стимулювати нас до роботи, тому він бажаний на робочому місці – над письмовим столом або кухонної стійкою. Це зведе до мінімуму навантаження на очі, дозволить бачити деталі і запобіжить головний біль при читанні, письмі та роботі за комп’ютером. Холодне світло також рекомендується у ванній для макіяжу та гоління, а на кухні для стрижки, розтирання і інших точних дій. Навпаки, тепле світло (2500-3300 К) сприяє заспокоєнню і розслабленню – він підійде і для спальні, і для вітальні.

Правда про висвітлення:

Дивитися телевізор в темній кімнаті шкідливо – ви повинні знати, що найкраще використовувати телевізор при поганому розсіяному освітленні. Той, який не відбивається на екрані. Рекомендується м’яке світло ззаду приймача. Варто додати, що деякі моделі телевізорів, а також частина телевізійної меблів мають вбудовану підсвітку.

Темні кольори поглинають світло – ви повинні знати, що темні інтер’єри вимагають більшого освітлення. Встановивши більш сильне світло, ми оптично збільшимо менші темні приміщення – наприклад, ванну кімнату.

Світлова температура повинна бути адаптована до стилю інтер’єру – ви повинні знати, що сучасні білі кольори вимагають прохолодного світла (3300-5300 К). Однак стильно, в традиційних кольорах – більш теплих, м’яких і розсіяних. Виняток становить освітлення робочих місць і дзеркала в ванній. Там незалежно від стилю інтер’єру колір світла повинен бути прохолодним.

- Advertisement -
- Advertisement -