Клей для невеликих дощок — який підійде найкраще

Клей для невеликих дощок — який підійде найкраще

Для невеликих клепок і дерев’яної мозаїки (довжиною до 50 см) використовується дисперсійний клей — він відрізняється гнучкістю і вологістю (потрібно ретельно вимірювати пропорції, занадто багато води призведе до швидкого відвалювання клепок). Він доступний як однокомпонентний, так і двокомпонентний клей, інакше відомий як порошковий клей (він має сильніший ефект, ніж перший, швидко сохне і має високу ефективність).

На жаль, дисперсійні клеї не підходять для всіх порід дерева. Їх не можна наносити на поверхні, які можуть м’яко працювати під час експлуатації — до цієї групи належить деревина бука. Однак він відмінно виглядає на дубовому паркеті і на всіх підлогах з екзотичних порід дерева.

Увага! Будьте обережні при нанесенні — фарбування видимої частини плит дисперсійним клеєм може привести до знебарвлення сірого кольору.

Як клеїти інші паркетні поверхні?

На ринку також є група клеїв, які можна використовувати універсально — це означає, що їх можна наносити на всі інші дерев’яні поверхні.

Увага! Клеї, які добре підходять для середніх, великих і дуже великих дерев’яних деталей, також можуть використовуватися для невеликих деталей, але ніколи не навпаки.

Ми можемо вибрати один з клеїв:

— на основі розчинників — в їх склад також входять синтетичні смоли. Вони швидко сохнуть, але так само швидко тверднуть, втрачаючи еластичність, що призводить до зниження міцності. Їх можна використовувати як для великих, так і для середніх дощок типу «сендвіч».

— однокомпонентний поліуретан — вони еластичні і довговічні (більше, ніж клеї на основі розчинників). Однак саме висока гнучкість дозволяє паркету трохи переміщатися, що згодом сприяє деформації дощок незалежно від їх розміру.

— двокомпонентний поліуретан — відрізняється високою еластичністю і міцністю, вважається краще, ніж поліуретан на основі розчинників. Вони продаються у вигляді порошку, який потрібно змішати самостійно (у недосвідченого людини можуть виникнути проблеми з дотриманням правильної пропорції). Неправильне приготування клею знижує його властивості. Додатково його можна наносити на поверхню на термін до двох годин після змішування.

Увага! Однокомпонентні та двокомпонентні поліуретанові клеї (також поліуретан-епоксидні клеї) можна використовувати для приклеювання паркету, що складається з елементів будь-якого розміру.

— двокомпонентний поліуретан-епоксидний — поєднують в собі описані вище властивості двокомпонентних поліуретанових клеїв з підвищеною адгезією до основи. Швидкість затвердіння залежить від температури навколишнього середовища — її не можна застосовувати при температурах нижче 10 ° C і вище 30 ° C.

Увага! Його складно видалити з поверхні, тому при нанесенні необхідно дотримуватися особливої ​​обережності, щоб не забруднити верхню частину паркету.

— гібрид і силан — мають дуже гарну адгезію, що дозволяє використовувати їх без попереднього нанесення грунтовки. Їх перевага в тому, що вони прості в застосуванні і можуть застосовуватися на всіх типах паркету.