Корковий паркет – вибір і покроковий монтаж коркового покриття

- Advertisement -

Корковий паркет – вибір і покроковий монтаж коркового покриття

Категорія: Масиви

Гнучка і міцна пробка прекрасно підійде в якості оздоблювального матеріалу. Однак важливо правильно вибрати продукт і правильно підготувати підставу. На що звертати увагу під час встановлення заглушки на підлогу? Нижче представлена ​​покрокова інструкція та збирання.

Тип коркового статі

Найпопулярніші варіанти – пробкова плитка або панно. Тип монтажу залежить від нашого вибору – плитку можна приклеїти до основи, а парубків панелі – розмістити в беськлєєвой системі з’єднання. Другий варіант набагато дешевше (не потрібно спеціально готувати підкладку) і простий в установці. Ще одна перевага панелей – можливість негайного використання після установки. Однак їх не можна використовувати у ванній і на дуже великих поверхнях або в довгих коридорах (тоді необхідно використовувати розширювальні зазори).

Монтаж коркового статі – покроково

Перший крок: зберігання і контроль матеріалу

Не забудьте акліматизувати корковий підлогу до кімнатної температури (бажано в закритій упаковці приблизно на 48 годин) перед початком укладання. Знімаємо фольгу тільки тоді, коли будемо готові до складання. У свою чергу, температура при установці повинна бути вище 18 градусів за Цельсієм.

Перед укладанням варто оглянути плитку або панелі (при денному світлі перевіряємо їх якість, відтінок – він може незначно відрізнятися від такого в шаблоні, в зв’язку з тим, що ми маємо справу з натуральним матеріалом). Також важливо дотримуватися всіх рекомендацій виробника щодо вимог до основи (вони різняться – залежно від типу коркового статі) – якщо підстава не відповідає вимогам, виробник може не прийняти нашу скаргу.

Крок другий: підготовка статі (для пробкових панелей)

Підстава для установки пробкових панелей має бути компактним, стійким, сухим і твердим (наприклад, цемент, кераміка, дерево). М’які килимки (або залишки) перед укладанням необхідно видалити. У разі коркової плитки також дуже важлива ретельна шліфування, очищення від пилу і інших забруднень, грунтування і покриття нерівностей вирівнює розчином (використовувати тонкошарові самовирівнюючі склади на основі цементу).

Увага! Максимальні відхилення від площини не повинні перевищувати 3 мм на 2 м по довжині.

Іншою вимогою в обох випадках є відповідний зміст вологи в субстраті (виміряний за допомогою методу CM) – воно може бути не більше: 2% для цементного підстави і 0,5% для ангідрітние підстави.

Згідно з рекомендаціями виробника (і незалежно від нашої ізоляції під підкладкою статі) перед установкою пробкових панелей необхідно виконати додаткову гідроізоляцію з поліетиленової плівки товщиною хв. 0,2 мм. На підстави, розташовані на землі, рекомендується укласти два таких шару – бажано хрест-навхрест і проклеєних стрічкою ПВХ.

Крок третій: установка плитки або пробкових панелей

У разі панелей все просто – починайте укладання в кутку кімнати (шпунт першої дошки повинен вказувати в бік стіни, а паз – в сторону кімнати). Наступні ряди дощок (з урахуванням рекомендованих відстаней розширення – зазвичай приблизно 10 мм від стін і кожного стаціонарного елементу приміщення) укладаються відповідно до інструкцій виробника – іноді необхідно буде правильно розрізати дошку. в першому ряду.

У свою чергу, приклеювання пробкової плитки слід починати з детальних вимірів (використовуйте нитка тальку, щоб визначити центр кімнати; переконайтеся, що плитка, вирізана на стінах, буде шириною не менше 5 см). Перед цим варто укласти лінію плитки без приклеювання і перевірити таким чином всі розміри. Кладку кімнати починаємо з центру кімнати, слідуючи напрямку денного світла.

Пам’ятайте, що для приклеювання слід використовувати тільки продукти, протестовані і рекомендовані виробником даного статі (зазвичай клей для контакту з розчинником Cola-Cork або клей для контакту з водою W-240). Нанесіть клей на плитку велюровим валиком (для отримання рівномірного покриття). Вкрита таким чином плитка повинна висохнути, поки клей не стане прозорим. Потім змастити підставу клеєм і – протягом часу, рекомендованого виробником клею – покрити підлогу розмазаний плиткою. Плитку можна пресувати, наприклад, притискним роликом вагою 50 кг або звичайним гумовим молотком. Таким чином ми збільшимо контакт плитки з підставою.

- Advertisement -
- Advertisement -