Бамбукові підлоги — факти і міфи

Бамбукові підлоги — факти і міфи

Категорія: Дошка підлоги

Деревина бамбука все частіше з’являється на полицях магазинів, має привабливу ціну, але як екзотичний продукт вона маловідома, що викликає багато сумнівів у користувачів. Дізнайтеся все про цей матеріал для підлоги.

Бамбук дійсно дерево?

У жителів Європи є строго певне уявлення про те, як буде виглядати дерево, а стебла бамбука відрізняються від цього зображення. Інститут технології деревини гарантує, що бамбук має структуру, аналогічну нашим деревам, і кращі механічні та технологічні властивості, ніж ті породи, які ми цінуємо, такі як дуб і бук.

Чи можна вважати бамбукове дерево екологічним?

Та й немає — від чого? Вирощування бамбука є найбільш екологічним, займає короткий час (близько 6 років), за цей час стебла стають дерев’янистими і їх можна обрізати. Наступні посіви ростуть мимовільно, без допомоги людини. На жаль, цього не можна сказати про наступний етап — виробництві плат.

Бамбук не є масивної деревиною, тому для формування з нього дощок необхідно використовувати хімічні речовини, що дозволяють їм склеюватися або скручуватися. Неправильно зроблені дошки можуть виділяти формальдегід під час використання, тому краще купувати сертифіковані партії.

Як ви будете почуватися насправді з твердістю бамбука?

Часто можна почути думки, що бамбук — це м’яке дерево, яке легко пошкодити. Немає нічого більш поганого. Незважаючи на те, що це не цілісна деревина, вона відрізняється однією з найжорсткіших характеристик — вона перевершує параметри місцевих деревних порід і деяких екзотичних. На цю думку також може вплинути той факт, що бамбук має різну твердість залежно від використовуваного методу виробництва:

— вертикально склеєний — 38 МПа — дуб має середню твердість 36 МПа;

— горизонтально-клеєний — 49 МПа — мербау, у інших екзотичних порід дерева — на рівні 48 МПа;

— кручений бамбук — 109 МПа — дуже висока твердість.

Твердість тягне за собою стійкість до пошкоджень, тобто довговічність дощок. В цьому відношенні бамбук не поступається конкурентам і може успішно використовуватися в місцях з високою прохідністю, наприклад, в офісах і торгових центрах.

А як щодо догляду — він більш вимогливим?

Бамбуковий підлогу, як і інші екзотичні породи дерева, не вимагає спеціальної просочення, особливо в місцях, що піддаються впливу води (кухня, ванна). Ніщо не заважає нанести на поверхню масло або лак, але в цьому випадку ми керуємося тільки естетичними міркуваннями. Щоденний догляд такий же, як і за будь-який інший дерев’яною поверхнею. Досить підмести підлогу, пропилососити його і при необхідності протерти м’якою тканиною або вологою шваброю.

Ви впевнені, що у бамбука тільки один колір?

Часто користувачі відмовляються від використання бамбукових дощок, тому що їм сниться темна підлога, і вважалося, що вони виглядають тільки світлими — це їх природний колір. Дійсно, найчастіше в магазинах можна побачити яскраво-жовті дошки, але не тільки. Бамбук також можна забарвити (карбонизовані), що дозволяє отримати темні відтінки. На жаль, цей метод послаблює конструкцію плати.

Бамбукові дошки складно стелити?

Бамбуковий підлогу можна укладати як плаваюча підлога — такі дошки мають защипувалися систему. Досить підігнати їх один до одного так, щоб було чути характерне клацання — як у випадку з ламінованим панелями. Це простий метод, і вам не потрібно мати ніякого досвіду, щоб з ним впоратися. Прикріплені таким чином дошки не гнуться і не стукають. Другий спосіб — приклеїти дошки до основи поліуретановим клеєм. Однак це досить складно і краще доручити таку роботу професіоналу.