Плінтуси — для чого вони потрібні і як їх вибрати?

Плінтуси — для чого вони потрібні і як їх вибрати?

Категорія: Плінтуси, Плінтуси, Елементи для плінтусів

Рейки призначені для того, щоб приховати деформаційні зазори, захистити стіну від бруду та пошкоджень. Плінтуси добре видно у всіх приміщеннях, тому не менш важливий їх зовнішній вигляд. Перевірте, як їх вибрати, щоб вони виконували свої функції і добре виглядали.

Приховуємо розрив розширення

Рейки призначені, перш за все, для того, щоб закрити компенсаційний зазор (він призначений для захисту підлоги від перекриття дощок або панелей), який утворюється між стіною і підлогою під час укладання підлоги. Залежно від розміру кімнати він коливається від декількох міліметрів до десятка або близько того. Це слід враховувати при виборі плінтуса — він повинен перекривати весь зазор.

Захищаємо стіни від бруду та пошкоджень штукатурки

Цоколі захищають стіни від забруднення і механічних пошкоджень, які можуть виникнути при митті підлоги. Рейки перекривають стіну на кілька сантиметрів, що дозволяє захистити її від випадкового миття підлог при митті підлоги або ударів пилососом.

Ховаємо кабелі

Завдяки планок у нас буде чудове місце для зберігання — у продажу є моделі зі спеціальними утримувачами, роз’ємами і лотками, в які можна заховати кабелі, щоб вони не лежали прямо на підлозі. Це зручний спосіб, завдяки якому ми збільшуємо естетику приміщення і уникаємо скупчення пилу між проводами.

Дбаємо про привабливий зовнішній вигляд квартири.

У багатьох місцях плінтус не будуть закриті меблями, а оскільки вони перекривають стіну, вони будуть прекрасно видно. На щастя, ви легко можете поєднувати їх з квітами інтер’єру, текстурами і матеріалами, використаними в ньому. При бажанні ми можемо розглядати їх як доповнення до всього пристрою і додатковий елемент обладнання, що підвищує естетику.

Що потрібно враховувати при виборі плінтуса?

Молдинги виготовляються з різних матеріалів: дерева, поліуретану, МДФ, ПВХ, рідше металу або кераміки. Різноманітність обробки дозволяє підібрати їх до стилю інтер’єру з урахуванням багатства нашого портфоліо. Ми отримаємо послідовність, якщо візьмемо до уваги:

— колір підлоги, стін і меблів

В першу чергу враховуємо колір підлоги. Ми отримаємо кращий ефект, якщо встановимо низькі плінтуси з темним підлогою (в цьому випадку високі плінтуси можуть оптично зменшити інтер’єр), в той час як зі світлим підлогою ми можемо дозволити собі більш високі плінтуси (вони не змінять візуального сприйняття інтер’єр). Рідше використовується рішення, але найбільш правильне — підганяти колір плінтусів під колір стіни (ми отримуємо оптичне розширення кімнати). В даний час в магазинах представлений дуже великий вибір кольорів таких елементів оздоблення. Якщо все ж у нас виникнуть труднощі із знаходженням смужки потрібного нам кольору, ми можемо просто пофарбувати її тією ж фарбою, що і стіна. Третій метод — зберегти однорідність кольору смужок і меблів — наприклад, якщо у нас є білі меблі і аксесуари,

— тип статі

Хороший спосіб — вибрати рейки з того ж матеріалу, з якого зроблена підлога. Це означає, що, наприклад, з дерев’яною поверхнею найкраще підійде дерев’яна планка того ж або схожого відтінку.

— вид столярки

Ми також можемо встановити молдинги, які відповідають дереву за кольором, фактурі і типу матеріалу. Найбезпечніший варіант — вибрати точно такі ж або дуже схожі, тобто якщо у нас коричневі дерев’яні двері, ми спростимо задачу, вибравши точно такі ж плінтуси.