Укладання плитки на складну основу

- Advertisement -

Укладання плитки на складну основу

Клеї і адгезиви, Спеціальні розчини

В принципі, плитку можна укладати на будь-яку стару поверхню, не знімаючи її попередньо. Запорука успіху – правильна підготовка матеріалів.

Незалежно від того, на нову або стару і складну основу кладеться плитка, поверхня повинна бути сухою, чистою, гладкою і стійкою. Він також не повинен відшаровуватися і відшаровуватися – все це знижує адгезію клею. Якщо до того ж поверхня нерівна або пошкоджена, її необхідно відремонтувати на місці за допомогою вирівнюючих розчинів. Однак виконувані роботи залежать від покриття, на яке буде укладатися плитка – є підстави, на яких ми повинні дотримуватися строго певні правила.

Наклеюємо плитку на терраццо

Якщо ми хочемо укладати плитку на терраццо, нам знадобиться клейовий розчин з підвищеною адгезією і еластичністю (добре, якщо він додатково вирівняє підставу). Під час роботи важливо кількість нанесеного клею – ми наносимо його на плитку так, щоб він при натисканні розтікався по всій її поверхні. Якщо ми виберемо клейовий розчин, який додатково стабілізує поверхню, то з його допомогою можна акуратно вирівняти поверхню (максимальний шар може становити 2 см). Варто знати, що клей терраццо найкраще наносити гладким сталевим шпателем, при цьому розтираючи масу зубчастим шпателем.

Увага! Клей необхідно наносити на всю поверхню плитки – інакше під тиском вона може потріскатися. Також варто знати, що сірий клей на основі цементу не підходить для кам’яної плитки, так як викликає знебарвлення (замість нього ми використовуємо клей з білого цементу).

Накладаємо плитку на дерево

Таку процедуру виконати складно, так як дерев’яна підлога піддається постійним незначним рухам, до того ж на ньому можуть бути пошкоджені лакові поверхні або залишки після промаслювання. З цієї причини виконання цієї роботи часто пов’язане з переробкою статі, але без видалення дерева. У цьому випадку перший шар – це ізолює плівка, потім на дерев’яну підлогу необхідно зробити нову стяжку товщиною не менше 3,5 см. Після повного висихання (час висихання вказано на упаковці зі стягуванням) можна легко приклеювати плитку клейовим розчином.

Увага! Метод швидше, ніж повне розбирання дерев’яної підлоги, але додає ваги стелі, тому варто заздалегідь перевірити максимальні навантаження на стелю.

Плитка на плитах OSB

Через те, що плити OSB виготовляються з дерев’яної стружки, а груба структура ефективно перешкоджає приклеювання до їх поверхні, їх монтаж не вважається найпростішим. Щоб це взагалі стало можливим, плити OSB необхідно попередньо відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером. Завершивши цей етап робіт, ми повинні ретельно очистити їх від деревних частинок, що утворилися при стиранні. Наступним кроком буде підвищення адгезії підстави – для цього плити OSB грунтуем ґрунтовкою. Потім укладаємо плитки за допомогою дуже гнучкого клею.

Нові плитки поверх старих

Завдяки укладанні нової плитки поверх старої ми не тільки швидко відремонтуємо кімнату, але і заощадимо час і уникнемо запилення всієї квартири в результаті зняття старого шару. Робота ця нескладна, успіх буде забезпечений, якщо заздалегідь перевірити, чи добре ще попередній шар прикріплений до підкладки. Робимо це гумовим молоткомкоторим акуратно постукуємо по кожній плитці. Якщо він видає глухий звук, це означає, що старий розчин вже не виконує свою функцію. Нам потрібно зняти таку плитку і залити вирівнює розчином. Потім очищаємо, знежирюємо і сушимо всю поверхню. На підготовлену основу можна нанести клей (правильно наноситься в два шари: один шар наноситься на нижню поверхню плитки, інший – на стару). Заливку можна починати через 24 години.

Увага! Краї нової плитки не повинні збігатися зі старою!

- Advertisement -
- Advertisement -