Укладання керамічної плитки – як уникнути помилок?

- Advertisement -

Укладання керамічної плитки – як уникнути помилок?

Категорія: Настінна плитка

Укладання плитки може здатися складною. Однак, якщо ми правильно сплануємо свою роботу, ми зможемо виконати це завдання самі.

Необхідні матеріали та інструменти:

– пластина
– розпірки
– спиртової рівень / мірна смужка
– дриль з мішалкою
– клей для плитки
– поплавкова шестерня
– гумова затирка з плаваючою комою
– шпатель
– гумовий молоток
– олівець
– стіни
з грунту – дерев’яна планка (за бажанням)
– губка

Як класти плитку?

Крок 1 – підготовка підстави

Укладання керамічної плитки слід починати з вирівнювання підстави – воно повинно бути сухим, чистим і знежиреним. Перевіряємо вертикальність стін спиртовим рівнем, а потім шліфуємо поверхню. Далі слід відзначити лінію, від якої ми будемо укладати плитку – особливо, якщо ми укладаємо її не по всій поверхні стіни, а з певної висоти. Коли ми кладемо плитку тільки на частину стіни, лінію можна позначити дерев’яної смугою, прикрутивши її до стіни (демонтуйте смугу після закінчення роботи).

Крок 2 – підготовка і нанесення клею

Розмішайте клей для глазурі в холодній воді, перемішуючи його міксером, який кріпиться до дриля. (Однак на ринку існує безліч типів клеїв, тому краще слідувати інструкціям виробника.) Включаємо дриль на малій швидкості, молоток не використовуємо. Невелика кількість клею ми можемо змішати вручну. Нанесіть шар клею на основу за допомогою шпателя, рівномірно розподіліть його по поверхні, а потім намалюйте на ньому борозни за допомогою зубчастого шпателя. Борозни повинні бути більше, чим більше плита.

Увага! Фахівці рекомендують укладати плитку зверху, стежачи за тим, щоб вони були симетрично розподілені по всій ширині стіни. Це запобіжить укладку обрізаної плитки на поверхню. Однак якщо поверхня не ідеально рівна або у нас немає міцного клею, радимо укладати плитку знизу або прикріплювати її до дерев’яної рейці.

Крок 3 – кріплення плитки

Укладаємо першу плитку по намічених лініях. Потім кладемо наступні плитки на покриту клеєм поверхню. Помістіть дистанційні хрести в проміжки між плитками, щоб забезпечити рівномірні проміжки між плитками. Поступово в міру додавання нової плитки видаляємо зайвий клей. Варто перевірити, чи рівно покладена плитка і чи не занадто вона стирчить – скористайтеся спиртовим рівнем або мірної лінійкою. Якщо плитки стирчать, ви можете підігнати їх до інших, обережно постукавши по ним гумовим молотком, наприклад. Плитку слід повністю покрити клеєм, а також для запобігання подальше розтріскування. Також варто подбати про те, щоб обрізана плитка розташовувалася симетрично по обидві сторони від стіни – такого ефекту можна добитися, маючи в своєму розпорядженні плитку від центру стіни до сторін.

Увага! Коли ми кладемо плитку на задану поверхню, ми повинні видалити хрести до того, як клей висохне.

Крок 4 – нанесення затірки (затирка)

Через 24 години після укладання плитки затірку можна наносити на проміжки між плитками, попередньо очищені від залишків клею. Товщина стику залежить від розміру проставки – про це варто пам’ятати при покупці хрестовин. Обробіть розчин вручну в холодній воді, слідуючи інструкціям виробника на упаковці. Зверніть увагу на консистенцію затірки, вона повинна вільно розтікатися і залишатися в зазорах. Розподіляємо затірку під різними кутами, щоб заповнити кожен зазор. Для цього скористаємося гумовим шпателем. Приблизно через 15 хвилин після нанесення видаліть надлишки затірки губкою, змоченою водою. Після висихання протріть все це сухою тканиною, щоб видалити залишки розчину і сліди води.

- Advertisement -
- Advertisement -